Jump to content

ponovno potrazivanje alimentacije


north

Preporučene objave

stvar je sljedeca

 

odredena je sudskim putem alimentacija u visini 1200 kn kojih je firma gdi je bio zaposlen automatski oduzimala od place i uplacivala na tekuci racun majke

prije tri godine doticni je osto bez posla i jos zavrsio u zatvoru iz neke samilosti nije ga se potrazivalo za njegove obaveze

sad je odradio dug drustvu i izaso iz zatvora i po saznanjima se je ili ce se zaposliti

gledajuci da se ponasa ignoranski prema svojoj obavezi uprkos susretljivosti prema njegovoj tadsnjoj situaciji

me zanima sledece pitanje

1 .dali je sudska presuda o visini i obavezi placanja alimentacije jos uvjek vazeca

dali je dovoljno tu presudu prosljedit novom poslodavcu koji bi bio duzan to isplacivati ?

 

ili je potrebno ponovo pokrenut tuzbu

i koja je procedura

 

ps: nije cilj potrazivat zaostatke jer je nerealno da bi jih bio sposoban isplatit

 

unapred hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

dobro to mi je sad jasno o presudi da je jos uvjek vazeca

opet pitanje

neminovno je da doticni nece sam obavjestiti poslodavcu da isplacuje alimentaciju na racun jer prilikom kontakta se je na pokusaj normalne komunikacije distanciro od pokusaja dogovora

e sad je pitanje dal je dovoljno napravit kopiju presude i eventuelno ju ovjerit kod javnog biljeznika i poslat poslodavcu

 

unapred hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija