Jump to content

Prijava za nasilje u obitelji i evidencija MUP-a?


Captain

Preporučene objave

Kada osoba dobije od policije prijavu za nasilje u obitelji, kojim to putem dalje ide i koji je sud nadležan za to pitanje (općinski, prekršajni?). Što kada u računalima, evidenciji policije postoji upisana prijava za nasilje u obitelji a nitko ništa ne poduzima, nema presude, ničega, više godina. Tko je nadležan za brisanje takvih podataka iz računala i na koji način?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može biti i prekršajni i općinski. sve ovisi za što je dotična osoba prijavljena odnosno komu je policija podnijela prijavu ....mislim da se evidencija ne briše iz policijskog sistema, uvijek će ostati činjenica da je osoba bila prijavljena, međutim ostaje pitanje na koji način je prijava odnosno zahtjev okončan. u pravilu kad je riječ o prekršaju nasilje u obitelji, ono se radi po hitnom postupku, pa i izvan radnaog vremena suda (dežurstva)

ako vas interesira u kojoj je fazi prijava, možete nazvati bilo sud bilo policiju, naravno sve pod pretpostavkom da sa sigurnošću tvridte da je priajva zaista i podnijeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da malo pojasnim. Prilikom dolaska po djecu kod svoje bivše supruge obično sam doživljavao verbalne i fizičke napade i zbog toga zvao policiju. Međutim oni su redovito podnosili prijave protiv oboje, za remećenje javnog reda i mira bez obzira tko je to radio, izazvao i sl. Jednom prilikom, zato što je bilo prisutno dijete, podnjeli su prijavu za obiteljsko nasilje. Ali to je bilo još 2003, možda 2004. Igrom slučaja saznao sam da u evidenciji mupa postoji ta prijava a presudu na tu temu nisam nikakvu dobio. Ovo saznanje me jako pogodilo jer nisam u gore opisanim stvarima želio sudjelovati jer bi me to pokopalo na poslu. I sad na kraju ako se ta prijava nikad ne briše, bolji posao u svojoj branši mogu zaboraviti. Bivša mi je obečala da će me uništiti a izgleda da nije daleko. Porazno je da će me netko tretirati kao obiteljskog nasilnika, što nisam nikad bio niti ću biti a kako danas stvari stoje dovoljno je prilikom provjere da netko vidi ovo u MUP-u, i odu moji planovi o boljem poslu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Taj postupak iz 2003-2004 godine vam je debelo u zastari i vi ste neosudivana osoba,niti se protiv vas vodi kazneni postupak. Ali ipak u policiji u njihovom kompjutoru ste nazalost obiteljski nasilnik ili osoba koja voli remetit red i mir. No ne zamarajte se s tim ukoliko vam opis posla nije rad sa djecom, zastitarske sluzbe policija itd. Na takvim mjestima se pita i policiju misljenje o vama uz to policija zna pitat i susjede o vasem ponasanju . No iskljucivo ako se radi o poslu sto sam naveo . Za sve druge poslove nemate brige jer ste neosudivana osoba . Totalno ste cisti sto se tice zaposlenja,dobitak vize itd....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama kampanja sprječite nasilje u obitelji je najobićnija varka , jer se naplačuje kazna onome koji je nasilnik i onome tko prijavi nasilje , ukupno u startu 600 kn državi ….ako nasilnik bude priveden i prenoći u policiji 1 noć umanjuje mu se kazna sa 600 na 300 kn ,

 

Slazem se s vama , ali razumijem i policiju i sud . Jer tko bi dokazao tko je kome opalio samar,tko je koga uvrijedio i slicno... Takvi postupci bi trajali godinama uz svjedocenje desetke ljudi .. A i onaj bijes(npr..ja dobio kaznu a ona se izvukla )poslije,mi mogao vise nastetit cak kao i neka osveta

 

Stoga je najpravednije kazniti oboje.. Pa drugi put ce netko bit pametniji pa popustit.

Iako sudovi kaznjavaju i pojedinca ne oboje ali to je rijetko . Mislim da to (kaznjavanje oboje)nije zbog novaca nego cisto iz preventive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija