Jump to content

vanbračna ostavina oca


fredyxxl

Preporučene objave

molim savjet o slijedećoj situaciji -

moj otac povremeno dolazi kod jedne gospođe ( poslije mirovine) i ostaje kod nje nekoliko dana dok mu ne izmuze novce i vrati se 200 km nazad svojoj kući i živi ko stari pas i najveći prosjak pored lijepe mirovine 4.200 kn, meni svom jedinom djetetu i mojoj obitelji zabranio pristup u svoju (3/4) kuću i moj dio po majci 1/4, promjenio sve brave jer mu je ta prijateljica ( sponzoruša-15 god mlađa) rekla da ćemo ga mi otrovati. Ona kod njega ne dolazi uopće, nego samo on kod nje kad ima novaca. sad su povremeno zajedno već skoro 2 god-ako ostanu zajedno više od tri god da li se ti njegovi povremeni dolasci po nekoliko dana mjesečno računaju kao izvanbračna veza i da li ta gospođa u slučaju njegove smti ima ikakva prava na njegovu imovinu-3/4 kuće -pošto u toj TZV VEZI nije u njegovu imovinu uložila niti lipe, a kamoli kune a on je do sada otkad dolazi kod nje " istresao " iz Džepa oko 120.000 kuna , na njezine prohtjeve i njezinu imovinu (uređenje njezine kuće). Kakva su njezina prava na njegovu imovinu - 3/4 njegove kuće -koja je krvavo stečena u prijašnjem 47-god braku s mojom majkom-ako on umre prije nje (jer on ima 74. god- a ona 59) :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na stručnom mišljenju, i ja laički tako mislim da se to ne može nazvati vezom, što se ona hvali svojim susjedama-kako je sretna u vezi s njim-(MOŠ MISLIT kako bi ga gledala i bila sretna da ima mirovinu 1500 kn), jer on samo dolazi kod nje nekoliko dana u mjesecu ( iza mirovine ), a prijavljeni su svaki na svojoj adresi međusobno udaljeni 200 km, i odlazi svojoj kući kad potroši mirovinu kod nje nakon par dana, najžalosnije je to što ona mene i moju obitelj -suprugu i dva predivna sina-redovnog studenta i odličnog osnovnoškolca kleveće i svakakve laži izmišlja o nama , a mi je ne možemo tužiti zbog klevete, jer nemamo novaca za odvjetnika i sud( treba djecu školovati i osigurati im budućnost u ovim teškim vremenima), a ne možemo naći odvjetnika koji bi odradio tužbu i riješio slučaj za dobru proviziju. :-o (Ponekad i noć ima čudnu moć) :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

molim pravne stručnjake da mi pojasne informaciju koju sam neformalno čuo da se može kod predsjednika općinskog suda tražiti besplatna pravna i odvjetnička pomoć-Možda neko zna da li je to vezano uz neke financijske limite obitelji ili se radi po procjeni od slučaja do slučaja.....jer ja više ne mogu izdržati klevete i indirektne uvrede te osobe prema mojoj obitelji, policija ne može postupiti , jer nema elemenata nasilja-osim klevete , nego upućuju na privatnu tužbu za klevetu, za koju tužbu i proces ja nemam novaca i tako u krug.....bojim se da mi ne pukne film i ne počinim neku glupost - o čemu sve češće razmišljam , jer sam na rubu živaca, a ta osoba ne odustaje nego ide sve više đonom prema mojoj obitelji, uvredama, klevetama i izmišljotinama.....a sve u smislu da se materijalno okoristi od mog oca. ajd pomozite, trebam odvjetnika u ZG ili VG koji bi odradio tužbu za klevetu , daću mu sve i kunu koliko istjera na sudu za takve uvrede i laži. Moja obitelj je ugrožena od te osobe , trebam pravnu pomoć.........a ako se tako nastavi-uskoro ću trebati i psihološku pomoć. meni bi bila dovoljna moralna naknada da se tu osobu dobro sredi na sudu uz pomoć dosta svjedoka kojih imam, samo nemam novaca za pokrenuti postupak.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija