Jump to content

alimentacija %


Aleph

Preporučene objave

2002. g. u brakorazvodnoj parnici određena je fiksna visina alimentacije.Budući je već nekoliko puta došlo do povećanja dohodka, pitanje na koje molim odgovor je: Postoji li (i na koji način)mogućnost da tražim alimentaciju u postotku, tj da taj fiksni iznos pretvorim u postotak na dohodak

Sud automatikom to nije odredio, a ''prekrasan'' odvjetnik određivanje alimentacije u postotku nije ni tražio.

Radi se o alimentaciji za mene. Djeca su punoljetna. Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam iz vlastitog iskustva ( nije baš da sam još dobila i lipe i ja i troje djece, a treća godina ide ...) no ovako kažu za izračun (nekoliko odvjetnika sam bila pitala za savjet)..: ": točan iznos se računa u slučaju zaostataka i več dospjelih potraživanja, nakon što se prvo naravno odredi iznos u postotku.. temeljem kojih se radi izračun u lipu, a za buduća potraživanja najpametnije je tražiti u postocima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Mislim da je za buduća potraživanja svakako i najpoštenije i jedino moguće određivati alimentaciju u postotku. Tko će koliko zarađivati slijedeće godine nije baš lako znati. Tko bi gori sad je doli...i slične stvari se dešavaju stalno. Ipak obratite pažnju da sam rekao "najpoštenije", i ocjenite ima li poštenja u odnosu stranak i suda.

 

Sretno:)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija