Jump to content

prava pomoč


vukivu

Preporučene objave

molim vas da mi netko odgovori pomogne šta da radim naime moj problem je .. živim u iznajmljenom stanu sa suprugom i dvoje male djece imam ugovor na godinu dana na 1100 kn a plačam 300 e istekom ugovora gazda mi hoče povisiti stanarinu 50 e koji mi je puno jer jedva i ovo snosim dok sam ulazio u stan dao sam i kaparu i rečena mi je ta najamnina sad me se tjera na fini način iz stana a nemam kud nemam novce da plačam još i ti 50 e a drugi stan nije tako lako nači u kratkom roku molim vas da mi pomognete hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

sada placa 300eura...tj.cca.2300kn...a tolika rata kredita znaci cca.50-60000 eura kredita...

stoga...molim Vas da ne sirite dezinformacije...sa tolikim novcem (50000 -60000 eura) neznam gdje se može smjestiti cetveroclana obitelj....

i jos ne racunam da na toliko podignutog novca mora vratiti najmanje duplo...koliko je to isplativo...bože sacuvaj...

a ako neznate ili nemožete pomoci ljudima u nevolji...nije fer ni da ih omalovažavate takvim primjerima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto mislite da je to omaložavanje. meni se to čini kao pravi savjet. da ja živim kao podstanar i moram plačati 300 eura za podstanarstvo radije bih za iste pare uzeo kredit i kupio si kuću, možda ne u centru grada ali negdje pokraj sigurno. radije ču živjeti u svom i plačati za svoje nego živjeti u tuđem i kukati.

zato vi bolje uzmite kredit i kupite si kuću, pa makar i na nekom selu, ali će te imat zadovoljstvo da živite u svom, i bit će te puno sretniji nego kao podstanar. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Whitedd...Ne shvaćam šta ste vi to krivo protumačili pa da mislite kako odgovore dajem olako i bez razmišljanja... bolje opcije od te koje sam predložila nema...Znamo svi mi (i to vrlo dobro) koliko banka sebi uzima i koja je njena provizija... Zar mislite da je bolje bacati u vjetar te novce,podnositi tlačenja i na kraju nemati šta ostaviti djeci?Nisu nama svima roditelji ostavili kuće niti smo se rodili u "onim boljim vremenima"kad se do stanova lako dolazilo ,gradski stanovi se djelili-poslije otkupljivali.....I sama sam bila u situaciji toga gospodina...zato i te kako znam o čemu pričam.Kod nas u Našicama možeš kupiti za te novce i te kako finu kuću ili stan...Split je nešto drugo....te naše kuće (za te novce)su katnice...mislim da bi to za jednu četveročlanu obitelj bilo i te kako komforno. Nije mi ni na kraj pameti vrijeđati.omalovažavati...Pravo mi je zadovoljstvo ako nekome mogu dati kakav savjet,pa taman i nestručan...Vidim da su i vaši odgovori ponekad nestručni ali svejedno dragocjeni...da vam je zadovoljstvo pomagati....Žao mi je što ste me tako krivo shvatili....imate sva prava da mi proturječite i iznesete svoje mišljenje...nažalost niste ostali samo na tome nego ste napravili upravo ono što ste mislili da ja jesam... omalovažavali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po sto i koji put ja sam krivo shvacen...ispricavam se svima koji su se nasli uvrjeđeni mojim postom...samo...u mom gradu je m2 cca 2300eura....i zadržavam pravo da gledam mozda i malo previse splitski...

 

nadalje i ja sam bio u situaciji da se kucim jer sam stan koji sam krvavo dobio ostavio bivsoj...pa onda sam iz pocetka...znam i ja koja je to patnja ...ali isto tako smatram da su krediti najvece zlo sto se ikome moze desiti...ja sam imao srecu pa sam svoj sadasnki stan kupio u gotovini...snasao se...a da sam morao dizati kredit...uh...uh...nebih...bilo bi me strah da se meni u narednih 30ak godina sta desi pa da moja zena i djeca od nicega moraju vracati isti...smatram da bi ih tada doveo u situaciju da opet budu na ulici...treba stvarno biti pametan kod dizanja kredita...stoga bi ipak takve odluke...bez sugeriranja...ostavio njima samima...

 

jos se jednom ispricavam za eventualni nesporazum...ali ja sam takav...znate me ...konfliktan... SORRY

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne žele da im se nešto sugerira ..ne bi se javljali ovdje. Slažem se da je na kraju krajeva sve na njima..Evo kako ja gledam na sve to...Osobe koje se poput mene( faktički bez krova nad glavom.)..odluče riskirati ..po mome i nemaju puno za izgubiti...imaš hipoteku na kuću i u slučaju da ne budeš u mogučnosti (za 2o-tak god)plačati,gubiš kuću,novce koje si uložio,na ulici si...reci mi samo šta imaš ovako... nemaš kuću a istu količinu novaca si izgubio.Tako da u tom najgorem slučaju..dođe ti na isto..samo što kod mene postoji nada da će jednom biti bolje..a za 20 god.. i naša djeca mogu ( u tom najgorem slučaju)priskočiti u pomoć.P.s. Imam pitanje... kako možeš stan krvavo --dobiti----a ne krvavo zaraditi :-?:-?:-? A to što si gotovinom platio stan((s obzirom da su cijene kod vas ogromne)pokazuje da i nisi tako kratak ostao nakon prvog braka...i zato uopče nije primjereno da govoriš onima koji nemaju ...šta da rade.....Još jednom P.S. Vidim da rano raniš....možda je u tome tajna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krvavo sam dobio...poslje rata...1996.g. sa statusom HRVI..

za razliku od nekih koji sada 2007-2008 krecu u rat iz interesa ja sam kao i vecina s ovog foruma vec bio u ratu iz ideala...

jasnije?

 

a sto se tice mog kapitala...malo ulaganja...malo nasljedstva...malo ustedevine...i sitni go.kredit...a nikako nasljeđe iz prvog braka...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija