Jump to content

Žalba na omjer rat-mir


ante3

Preporučene objave

U kolovozu 2007. godine uputio sam žalbu na rješenje o mirovini nakon obnove postupka (nezadovoljan omjerom rat-mir). Prošlo je već skoro pola godine i još nema odgovora. Ukoliko netko ima sličnu situaciju molim da mi odgovori koliko se otprilike čeka na rješenje žalbe. Pozdrav svima !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Evo moj primjer:žalio sam na omjer mirovine u sklopu prof.nesposobnosti,pošto sam smatrao da su mi "dali" premali vojni omjer.Mene su prvo izvještačili plp i dlp,a tek onda sam dobio HRVI,zato sam se žalio ,jer sam mislio da sam imao HRVI za vrijeme vještačenja da bi dobio veći vojni dio...

Citiram dio rješenja:"Žalba nije osnovana. U povodu žalbe a prema članku 120.stavak4. ZOMO pribavljen je nalaz i mišljenje Ovlaštenog višeg vještaka u Zagrebu broj dnevnika XX od XX XX XXXX. u obrazloženju kojeg je navedeno:

U žalitelja postoje psihičke smetnje anksiozno depresivnog karaktera u okviru promjena osobnosti i PTSP-a

Rezultati psihologijskog testiranja upučuju na izrazito sezitivnu strukturu uz neurotsku simtomatologiju sizraženim anksiozno-depresivnim tendencama niz somatizacija u PTSP. Također postoji vertebrogeni lumbosakralni sindrom radi čega je u tretmanu psihijatra.Neuroradiološka obrada ukazuje na protuziju diska XX-XX segmenta te leziju XX korjena.Ima status HRVI 20%-privremeno-temeljem PTSP-a.

Zbog navedenog stanja ovlašteni vještak je XX:XX:XXXX: utvrdio profesionalnu nesposobnost za rad ,uzrok je temeljem mišljenja Povjerenstva za reviziju ocjena invalidnosti MOBiMS 50% bolest u svezi ZOPHBDR-ai 50%bolest koja nije u svezi ZOPHDR-a.Povodom žalbe za uzrok invalidnosti detaljno sam proučila svu priloženu medicinsku dokumentaciju kako onu u spisu , tako i onu priloženu uz žalbu kao i ostalu revelantnu dokumentaciju te ne nalazim osnove za promjenu utvrđenog uzorka invalidnosti.

Napomena- za donošenja gore navedenog mišljenja sasvim je dostatna priložena med.dokumentacija,tako da pregled sa strane ovlaštenog višeg vještaka,nije nužan za isto.

Slijedom izloženog a buduči su se ovlašteni vještaci oba stupnja kao tijela med.vještačenja usuglasili u ocjeni žaliteljeve invalidnosti i prof.nesposobnosti za rad kao i u ocjeni uzorka i datuma nastanka iste,nema pravnog osnova a uvažavanje žalbenih navoda glede okolnosti koje bi utjecale na drukčiju ocjenu invalidnosti žalitelja.

 

Slijedom izloženog a potvrđujući i pravilnost pobijenim rješenjem određenog datuma početka isplate invalidske mirovine žalitelja ovo drugostupanjsko tijelo nalazi pobijano rješenje pravilno i na zakonu osnovano pa se isto u cijelosti potvrđuje u smislu odredbe članka 245.stavak4. Zakona o opčem upravnom postupku,stoga nema pravnog osnova za uvažavanje žalbenih navoda i donošenje drugačijeg rješenja u ovoj opravnoj stvari.

 

Na temeljunavedenih razloga valjalo je žalbu kao neosnovanu odbiti.

 

Prema članku 126.stavku3. Zakona o mirovinskom osiguranju protiv ovog rješenja može se podnjeti tužba Upravnom sudu RH u Zagrebu u roku 30 dana......."

 

 

-----------------

Evo ovo su najvažniji dijelovi rješenja.Napomena:prilikom vještačenja za mirovinu nisam predavao med.dokumentaciju od kralježnice ,ali sad se vidi da su u kartonu našli komplikacije sa kralježnicom i sad mi "to bacili pod nos".....

 

Možda će moj primjer kome pomoći,rješenje sam čekao 5 i pol mjeseci.

Žaliti se neču,jer nemam živaca ,već ću ići u svibnju na pogoršanje bolesti kad sakupim još par nalaza gdje je vidljivo pogoršanje bolesti.

Ako imate još kakvo pitanje pitajte,pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija