Jump to content

Postupak Parcelacije


bonaca

Preporučene objave

Kupujem Parcelu(Predugovor sa Kaparom)

koju prodavaoc mora jos vlasnicki dovesti na 1/1.

(za sada ih ima 6 na vlasnickom listu)

----------------------------------------------------------

geodetski snimak terena(ovjeren od Katastra) i moj

idejni projekt predati su za zahtjev uvjeta Gradnje

-----------------------------------------------------------

Pitanje:

Koji je brzi/jednostavniji/sluzbeni put da on sta prije sredi svoje imovinsko stanje(1/1) na vlasnickom listu(on ima usmene pristanke na tu parcelaciju koje sada mora pismeno ovjeriti?)

 

moze li mi neko to objasnit kako to ide po redu

(nemam ja pojma o tome , a izgleda ni on :-o )

 

hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je geodet napravio svoj posao vezano za Prijavni list koji katastar predaje po službenoj dužnosti u gruntovnicu, tj. izvršeno cijepanje čestice u jednu ili više - iza toga slijedi sastavljanje diobnog ugovora među suvlasnicima. To svakako radite s odvjetnikom. Diobni ugovor je isprava konstitutivnog značenja, a to znači da eventualna i pismena pa čak i ovjerena suglasnost ostalih suvlasnika da određenom suvlasniku daju suglasnost za razvrgnuće suvlasništva nije dovoljna. Meni je gruntovnica to odbila jer su rekli da je takva izjava samo deklaratornog značenja. Treba diobni ugovor gdje na jednoj strani jedni kažu da su suglasni ne samo da daju drugom suvlasniku nego da su suglasni i sa svojim dijelom kod razvrgnuća. Diobni ugovor predati na gruntovnicu i čekati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija