Jump to content

Ugovor o radu na određeno-obav. prekid ili ne??


sunce2

Preporučene objave

Može mi netko reći dal je obavezan prekid ugovora o radu na određeno vrrijeme nakon 3 god.

Naime, radim u jednoj firmi na odr. vrijeme (produžuju mi ugovor svaka 3 mj.).

Zaposlena sam 2002. god., 2005. godine su mi dali 2 mj. prekida-išla sam na burzu ( bez da su mi dali pravo da iskoristim godišnji za 2005. i bez regresa) za 2. mj. su me pozvali na posao, ove god. mi ponovno istiće 3 god., sada mi kažu da prekid više nije potreban jel nakon što sam jedan puta bila na burzi da mogu raditi slij. 10 god. na ugovor na određeno vrijeme.

Zanima me dal je to točno, da se znam postaviti i tražiti godišnji unaprijed da ne bih opet bez svega ostala.

Hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavili ste pitanje kao da ste vi poslodavac a ne radnik

 

ugovor o radu na određeno poslodavci prekidaju nakon 3 godine zato jer bi takav ugovor automatski postao ugovor o radu na neodredeno

 

tako vam ugovor istekne i vi stjecete pravo na naknadu sa burze i nakon 2 mjeseca vas ponovno prijave

i tako stalno rade iz razloga da nikad ne dobijete ugovor o radu na neodredeno.

 

sto se godisnjeg odmora tice trebate raditi najmanje 6 mjeseci neprekidno da bi stekli pravo na godisnji

 

ili ako vas prije odjave onda morate imati prekid imedu dva radna odnosa najmanje 8 radnih dana da bi stekli pravo na godisnji odnosno da vam ubroje ono sto ste radili prije prekida u staz za godisnji.

 

10 godina neprekidno ne mozete raditi sa ugovorom sklopljenim na odredeno vrijeme jer zakon jasno propisuje da nakon 3 godine na istim poslovima trebate dobiti ugovor o radu na neodredeno vrijeme

osim ako ste zamjena za nekog ili iz nekih drugih razloga koji su propisani nekim drugim aktima koji su specifični za pojedinu djelatnost.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija