Jump to content

neuki al posteni branitelji


Delta70

Preporučene objave

jedna ,kako da je nazovem,zalosna prica.prijatelj proveo u pricuvi hv-a godinu dana,poslije otisao u 5,. gardijsku.da skratim.dobio invalidnost 50% trajno,mirovinski ga ocijenio prof. nesposobnim 70%-ozljeda i bolest u ratu,ostalo van rata.u rjesenju pise:pripadnik vangardijske brigade :-?:-? .on se bas nekuzi puno u te oravne cake,rok prosao za zalbu prije 6 mjeseci.on je i ovako zadovoljan,3300 kuna,ali ja ga uvjeravam da je njegovo pravo na vecu mirovinu.osim njega,dali je i mirovinski kriv za taj propust.sto uciniti.ja mu predlazem da ide na pogorsanje ali se on boji da mu mogu i to smanjiti.zao mi ga ,znam da je istinski domoljub i posten covjek,samo je malo smotan.molim vase savjete.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima 3 koeficijenta....1.10...1.50....1.85...ako je bio u gardijskoj brigadi a nema hrvi...ima pravo na 1.50....nek pogleda u rješenje...ak mu piše 1.10...a on može dokazat (potpisan ugovor o službi u gardijskim brigadama)...da je bio u gardi...može se žalit uvijek...jer to je greška....nek ode to provjerit....normalno ak ima uvjete...ove gorenavedene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa mislim u mirovinski....a oni će onda možda tražiti potvrdu...od ministarstva....branitelja...ili ureda za obranu...tražiće mu rješenje o hrvi.....kak to nije priložio....nek ide to izganjati...pa ima pravo na 1.85...nek proba onom tablicom za izračun od baggia...izračunati kolko mu je to više...ja sam dobio mirovinu....al ne hrvi....isad sam naknadno dobio i hrvi....i ništa se ne žalim...samo ću otići tamo i reći da sam dobio status i priložiti rješenje da nanovo izračunaju....kaka žalba...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih se uključio. Ako je kolega malo smotan kako ti to kažeš nemoj to biti i ti . Zato kad već imaš njegovo rješenje napiši .Imali rvi,dali je dragovoljac,koliko rat koliko mir,po mogućnosti i pvb civilnog djela te,čin ili ustrojbeno mjesto koje je obnašao prije oboljnja zatim vidi dali je to sve navedeno u rješenju . Čitaj ga slovo po slovo pa ako je nešto izostavljeno .netočno ili slično neće biti problem u obnovi postupka .Svakako se poslije javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija