Jump to content

Kako pronaći kopiju dokumenta


keti

Preporučene objave

Prije točno 8 godina kod javnog bilježnika ovjerila sam jedan darovni ugovor koji mi je na žalost nestao iz kuće, eto mojom nepažnjom nisam ga položila na sud, jedino sam taj isti ugovor odnijela u poreznu upravu da udare pečat da sam oslobođena plaćanja poreza. I tako moja jedina kopija je netragom nestala. Da stvar bude gora Javna bilježnica je prije 5 godina zatvorila svoj ured i ja jednostavno neznam gdje bi više počela tražiti kopiju.

Pa me zanima kad javni bilježnik zatvori ured gdje se pohranjuju svi ovjereni dokumenti i koliko se godina čuvaju.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi spisi i upisnici jb, nakon što se uprazni njegovo mjesto, predsjednik suda najprije povjerava vršitelju dužnosti, a nakon toga novom bilježniku koji popunjava to mjesto starog bilježnika.

Zato idite to provjeriti na sud.

 

Kad nađete novog jb koji čuva upisnike, tada zatražite od njega da vam izda potvrdu o upisu u upisnik, po kojoj se vidi da je tog i tog dana u tom jb uredu ovjeren ugovor (kratki opis ugovora).

Naime, ugovor ne možete više dobiti, jer se takvi ovjereni ugovori čuvaju samo 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija