Jump to content

razvod i czss


Plava

Preporučene objave

Pozdrav svima, lijepo bih molila pomoć/savjet/mišljenje vezano za slijedeće:

Željela bih pokrenuti razvod od supruga s kojim ne živim već više godina i koji se nalazi u zatvoru u drugoj državi. Prema informacijama koje sam pročitala na ovom forumu, prvi je korak javiti se u czss. E, sada mene zanima do koje mjere Centar ulazi u takvom slučaju u život mojeg maloljetnog djeteta (10 godina) obzirom da se u školi ne zna da mu je otac u zatvoru. Ako Centar mora obavještavati školu ili se " petljati u život " mojeg djeteta, onda ne bih ni pokretala razvod kako ne bi dijete bilo izloženo nekakvim pritiscima i "savjetima" od strane raznih institucija. Odličan je učenik, funkcioniramo jako dobro, razgovaramo o svemu, ali mislim da bi problem oca u zatvoru mogao postati problemom tek ako se upetlja netko drugi.

Dakle, do koje mjere czss ulazi u naše živote tj. koje su obveze Centra prema djetetu ukoliko pokrenem razvod?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi korak je tužba za razvod.

Brak se razvodi jer je od prestanka bračne zajednice protekla godina dana (kod vas više godina).

Kad navedete činjenicu da se nalazi u inozemstvu u zatvoru, moguće je ne provesti posredovanje pri razvodu jer će sud ocijeniti kako ima većih poteškoća oboje sudjelujete u postupku posredovanja.

 

A czss inače ne obavještava školu o takvim stvarima.

To rade roditelji u suradnji za osobama koje sudjeluju u njihovom odgoju, ako to žele ili iz nekog razloga moraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija