Jump to content

Molim Vas za pomoć,očajna sam.


anado

Preporučene objave

Rastala sam se prije dvije godine. Od imovine smo posjedovali obiteljsku kuću i zajednički stan u kući pokojnih roditelja bivšeg supruga u kojem smo stanovali do izgradnje vlastite kuće. U toj roditeljskoj kući i dalje stanuje njegov brat sa obitelji na donjim katovima a naš stan se nalazi u potkrovlju. Nakon rastave, sa kćerkom sam podstanar u Zg i živim jako teško,na rubu egzistencije sa otprilike 2.000 kn mjesečno koje nam ostanu nakon podmirenja troškova podstanarstva..Nisam pokretala parnicu za razdiobu imovine stečene u braku,već sam u dogovoru sa bivšim suprugom namjeravala prodati pomenuti stan i za dobijene novce pokušati kupiti neki vlastiti stančić-garsonjeru u Zg. Inače u tom stanu smo nakon izgradnje vlastite kuće držali podstanare.Problem je nastao kada je njegov brat upoznat sa time da želimo prodati stan počeo praviti probleme,zabranivši mi pristup stanu,držanje podstanara i ometajući prodaju. Išao je dotle da mi je i fizički prijetio došavši u moju kuću,pred bivšim suprugom. Prijetnju sam prijavila policiji i kako to biva,nažalost ništa.Stidim se gdje živim i tko me štiti...da rezimiram, uzela sam odvjetnicu da pokrene tužbu za razvrgnuće suvlasničke zajednice i isplatu našeg vlasničkog udjela u toj kući,da bih prije par dana ostala šokirana. Nazvala sam odvjetnicu da se posavjetujem u svezi predstojeće rasprave u svibnju i doživjela da mi ista kaže da sumnja da će od svega toga išta biti,da je pametnije da pokušamo iznajmiti taj stan, da on može ne dolaziti na raspravu u nedogled i slično????? Ona koja bi trebala mene zastupati kaže da sumnja u dobijanje ovog spora nakon uredno preuzetog slučaja i novaca u postupku kada je netko "oteo" moj stan,moje vlasništvo u kojeg sam utrošila desetke tisuća Eura,vlasništvo za koje imam uredne papire??!! Da pokušam iznajmiti stan a istom nesmijem prići zbog prijetnji fizičkom silom njegovog brata?? Sramota za odvjetnike i pravosuđe,ispričavam se Vama poštenima. Bože mili u kakvoj mi to državi živimo..MOLIM VAS za bilo kakav savjet i uputu što činiti,jer ću biti prisiljena pisati svima u ovoj državi ili uzeti pravdu u svoje ruke.Ja više nemam što izgubiti,oni imaju. Veliko hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija