Jump to content

Nekretnina - ini predmeti - šta da napravim ?


Al_Bundy

Preporučene objave

Bok,

 

ovakva je situacija....

iz nebitnih razloga je jedna osoba stavila

prijedlog za ovrhu na jednu od mojih nekretnina

iako sam ja u pravu, ta ovrha je normalno

zaprimljena i stavljena je zabilježba na nekretninu.

Znači to je tek prijedlog za ovrhu, normalno

ja sam se u zakonskom roku žalio. I sada će

tek sud slati pozive itd... da ne duljim. Ja sam

nakon što sam dobio pismo od suda, da mi je

stavljena zabilježba. odmah napravio darovni ugovor i ovjerio ga i predao u zemljišnje knjige.

Sada nakon desetak dana pogledam na internetu

moj Z broj... i vidim da piše :

Način rješenja : INI PREDMETI

Šta to znači ? Šta mogu napraviti ?

Jer koliko sam shvatio, da darovni ugovor se

neče rješavati dok se ne rješi ova gore ovrha ?

Molim vas objašnjenje.

:-?

 

Koje su mi opcije.... šta da napravim ?

Ne želim da mi ta navenena nekretnina ide na dražbu ... !!!

Stvar je u tome da sam ja u pravu, neznam kako će

to na sudu proći... ali ako izgubim.... onda je to loše.

Dali ja mogu za vrijeme ovršnog postupka ponudit

da drugu nekretninu stave na dražbu ? da ovu ostave na miru. jer sam nešto čitao... da je ćak i to moguće.

 

Puno Hvala

 

Molim vas pomoć

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ja znam ovršenik može birati s koje imovine će mu se ovršiti sredstva za namirenje duga a što se tiče INI tj. kalendara, zaboravi. Čl. 45 Zakona o zemljišnim knjigama utvrđuje prvenstveni red rješavanja prijedloga a to znači dok se ne rješi ovrha neće biti provedbe darovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kužim.... kako ovršenik može birati koju će

nekretninu... zato što je stavio samo zabilježbu

i prijedlog za ovrhu na jednu nekretninu.....

 

Ako je ta nekretnina jedina nekretnina u kojoj mogu

živjeti dali se na to može vaditi ? da ako ode

moja nekrenina na bubanj da više nemam gdje živjeti.... pa da predložim drugu... iili tako nešto

 

ima tko savjet :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto bi ja trebao njemu plaiti ?

i tko kaže da će njegov prijedlog za ovrhu proći na sudu ?

da neče možda biti odbijen ....

i da se zabilježba tada bu izbrisala....

i kao drugo u ovom slučaju sam ja u pravu.

i to namjeravam dokazati.

mene zanima samo ako ode u krivom smjeru ovrha

protiv mene, dali tada mogu ponuditi drugu nekretninu da ide na dražbu...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ako ste se žalili onda je rješenje o ovrsi izdano, a kako je žalba moguća samo kada je rješenje doneseno na temelju neke pravomoćne i ovršne odluke znači presuda, neka javnobilježnička isprava itd, znači i da žalba ne odgađa ovrhu, što opet znači da će oni ići u prodaju vaše nekretnine, i uopće je nebitno da li je to vaš stambeni prostor, jer nagledala sam se ovrha na nekretninama-čitaj stanovima. E sad jeste li vi nama ovdije dali prave informacije to samo vi znate... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije moguća na pravomoćno rješenje o ovrsi ali je moguća prije nego je pravomoćna i to iz točno propisanih razloga

(1) Protiv rješenja o ovrsi ovršenik može izjaviti žalbu, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

 

(2) Ovršenik može izjaviti žalbu osobito:

 

1. ako isprava na temelju koje je doneseno rješenje o ovrsi nije ovršna isprava,

 

2. ako ovršna isprava nije stekla svojstvo ovršnosti,

 

3. ako je ovršna isprava na temelju koje je doneseno rješenje o ovrsi ukinuta, poništena, preinačena ili na drugi način stavljena izvan snage, odnosno ako je na drugi način izgubila svoju djelotvornost ili je utvrđeno da je bez učinka,

 

4. ako su se stranke javnom ili po zakonu ovjerovljenom ispravom sastavljenom nakon nastanka ovršne isprave, sporazumjele da ovrhovoditelj neće na temelju ovršne isprave, trajno ili za određeno vrijeme, tražiti ovrhu,

 

5. ako je protekao rok u kojemu se po zakonu može tražiti ovrha,

 

6. ako je ovrha određena na predmetu koji je izuzet od ovrhe, odnosno na kojemu je mogućnost ovrhe ograničena,

 

7. ako ovrhovoditelj nije ovlašten tražiti ovrhu na temelju ovršne isprave, odnosno ako nije ovlašten na temelju nje tražiti ovrhu protiv ovršenika,

 

8. ako nije ispunjen uvjet koji je određen ovršnom ispravom, osim ako zakonom nije drukčije propisano,

 

9. ako je tražbina prestala na temelju činjenice koja je nastala u vrijeme kad je ovršenik nije više mogao uspješno istaknuti u postupku iz kojega potječe odluka, odnosno ako je tražbina prestala na temelju činjenice koja je nastala nakon zaključenja sudske ili upravne nagodbe ili sastavljanja javnobilježničke isprave,

 

10. ako je na temelju činjenice koja je nastala u vrijeme kad je ovršenik nije više mogao istaknuti u postupku iz kojega potječe odluka, odnosno ako je na temelju činjenice koja je nastala nakon zaključenja sudske ili upravne nagodbe ili sastavljanja javnobilježničke isprave, trajno ili za određeno vrijeme, odgođeno, zabranjeno, izmijenjeno ili na drugi način onemogućeno ispunjenje tražbine,

 

11. ako je nastupila zastara tražbine o kojoj je odlučeno ovršnom ispravom.

 

(3) U povodu žalbe iz stavka 2. ovoga članka sud pazi po službenoj dužnosti na:

 

1. razloge iz stavka 2. točke 1., 3. i 5. ovoga članka,

 

2. okolnost da je u slučaju iz stavka 2. točke 6. ovoga članka ovrha određena na predmetima iz članka 4. stavka 4. i 5. ovoga Zakona,

 

3. okolnost da je u slučajevima iz stavka 2. točke 10. ovoga članka zabranjeno ispunjenje tražbine.

 

(4) Ovrhovoditelj može pobijati žalbom rješenje o ovrsi ako je njime prekoračen njegov zahtjev ili zbog odluke o troškovima postupka.

 

(5) Žalba ovršenika protiv rješenja o ovrsi ne odgađa provedbu ovrhe, osim ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija