Jump to content

Natječaj za novo radno mjesto u firmi - prednosti već zaposlenih radnika?


chudnovata

Preporučene objave

Pozdrav svima! Trebam savjet u vezi natječaja koji je moj poslodavac raspisao za novo radno mjesto u firmi. Naime, ja već duže vremena ne radim poslove koji su mi u opisu radnog mjesta. Za moje radno mjesto potrebno je SSS a ja imam VSS te sam u većini slučajeva obavljala znatno zahtjevnije i odgovornije poslove od onih koji mi pišu u ugovoru. Sada je moj poslodavac raspisao natječaj za novo radno mjesto čije zadaće dobrim dijelom obuhvaćaju ono što ja već tako i tako radim. Zanima me kako se zaštiti od mogućih manipulacija i imam li kakva prava pošto sam zaposlenik firme i bez problema mogu dokazati da sam kontinuirano radila poslove za koje se sad otvara novo radno mjesto na koje ja (navodno) nemam pravo prednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, u praksi, nikako. Iz mojeg iskustva.

 

A mene zanima slijedeće - za moje radno mjesto potrebno je VŠS ili VSS (propisano Zakonom). Za rad u jednom drugom odjelu isto (nije nigdje propisano, ali se u neku ruku podrazumijeva). E sad, moje struke ima na pretek, a struke za taj drugi odjel ne. Da li to opravdava poslodavca da tima u drugom odjelu daje duplo veću plaću? Evo, ja imam VSS, kolega VŠS, nema više staža od mene, niti u tvrtki niti inače, a duplo veću plaću.

Mogu li se pozivati pred njim ono, na isto vrednovanje rada, bla, bla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A mene zanima slijedeće - za moje radno mjesto potrebno je VŠS ili VSS (propisano Zakonom). Za rad u jednom drugom odjelu isto (nije nigdje propisano, ali se u neku ruku podrazumijeva). E sad, moje struke ima na pretek, a struke za taj drugi odjel ne. Da li to opravdava poslodavca da tima u drugom odjelu daje duplo veću plaću? Evo, ja imam VSS, kolega VŠS, nema više staža od mene, niti u tvrtki niti inače, a duplo veću plaću.

 

Ako se u ovom slučaju radi o dva potpuno različita radna mjesta, očito je da bi poslodavac mogao biti u pravu. Ne samo iz tog razloga već i iz toga što ti u biti ni ne znaš ili ne bi trebala znati kakva je struktura plaće ovog nekog drugog. Da sam na tvom mjestu ja ne bi povlačio takve paralele, tim više kaj je tvoje radno mjesto (koliko mi je poznato, a poznato mi je), onak, bez potcjenjivanja, sporedno, nužno zlo. Ak sam u krivu, ispravii me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvaćeno je kao nužno zlo u većini tvrtki, to si u pravu. Isto kao i svako drugo radno mjesto koje poslodavcu ne donosi direktni profit.

 

Ali mora imati nekog za to, a da li će imati tajnicu, 5 ili 6 projektanata ili slično mu nigdje ne piše, mora i ne mora. Ali ne radim ja samo to, radim još nešto što pak opet moj poslodavac podrazumijeva pod posao koji stoji u ugovoru, a to uopće nije.

 

Ok, pustimo onda to, ak ta paralela nejde. A u Pravilniku o radu stoji da se složenost poslova određuje koeficijentom, koji se opet određuje prema stručnoj spremi ili tak nekak bla, bla....imam ga negdje u ladici, budem proučila. A kaj onda s tim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija