Jump to content

vožnja-telefoniranje-prekršaj?


M900

Preporučene objave

Vozim kombi ,zatvoreni furgon i danas me lijepo pratio policijski auto ,uključio rotirku ,zaustavio me i traži me dokumente .

Kada sam mu dao dokumente , pita me :

-Znadete li zašto sam Vas zaustavio ?

-A ja :-?

Kaže on meni da sam telefonirao tijekom vožnje .

Naime koristim bluetooth , a i kako je kroz lim (osim da je Superman) mogao vidjeti da telefoniram .

 

Otišao je u službeni auto i napisao mi je :

" Obavijest o počinjenom prekršaju" po čl. 196. st. 6. i priložio uplatnicu na 500,00 kuna .

 

E , sad u toj obavijesti ne piše nikakva uputa o pravnom lijeku , tj. kome uložiti neki prigovor i na osnovu čega .

 

Pozz M900

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da ga je vidio, ako nema neki čvrst dokaz (fotografija), po mom mišljenju niti jedan sud ga ne bi trebao kazniti. Jar policajac mora dokazati da je vozač kriv tako da za to ima neki dokaz. - To što ga je navodno vidio ne znači ništa jer tako se teoretski mogao sjetiti i bilo koga okriviti.

Pisati žalbu obavezno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas da tko zna neka mi odgovori , što mogu učiniti u svezi obavijesti o počinjenom prekršaju , a da nije ono najjednostavnije (plati kaznu) .

Naime u obavijesti nema naveden način niti adresa kome uputiti prigovor , već samo utvrđeno stanje i po kojem članku ZSPC-a i nomalno iznos .

Morao sam potpisati i izjavu da sam primio obavijest na licu mjesta , jer je obavijest formulirana kao da se šalje poštom .

 

Unaprijed hvala za konstruktivne odgovore .

M900 :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što ga je navodno vidio ne znači ništa jer tako se teoretski mogao sjetiti i bilo koga okriviti

 

To je vrlo jak dokaz i na temelju toga se 95% prekršaja utvrdi i sankcionira.

 

Ako je samo obavijest, bez naloga da se plati kazna, onda ćete dobiti od suda ili policije prekršajni nalog ili poziv za raspravu.

 

Dakle čekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija