Jump to content

vlasništvo dosjelošću na nekretnini u državnom vlasništvu


solinvictus

Preporučene objave

Zanima je mogućnost da steknem vlasništvo dosjelošću na nekretini u državnom vlasništvu.

Poznata mi je odredba da ta dosjelost poćinje teći tek od 1991., međutim nekretnina je u posjedu moje obitelji tj. prednika bila još od agrarne reforme 1933. Po toj računici imam od 1991 17 godina, a od 33 do 41 tj. zastoja uračunavanja dosjelosti - 8 godina (posjed je kvalificiran) znači da je prešlo 20 godina.

Je li kome poznat ovakav slučaj u sudskoj praksi i imam li kakve šanse ulaziti u postupk (kad se već radi viših principa ex tunc i ex nunc idiotski izbrisalo punih 50 godina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba razlikovati državno vlasništvo i društveno vlasništvo, Ako je u zemljišnim knjigama upisano društveno vlasništvo do 1991.g.se dosjelost bez obzira na vrstu posjeda ne računa. Iz pitanja nije razvidno što je sda upisano u gruntovnici i temeljem čega je taj upis izvršen, kada je i jeli brisano društveno vlasništvo i td.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija