Jump to content

Jel postoji i za porez


PrEsVeTli

Preporučene objave

Jel postoji kakva tablica za izračun poreznih davanja na mirovinu, nešto slično kao za okvirni izračun mirovine. Uneseš podatke o visini mirovine, broju uzdržavane djece i/ili ostalih članova obitelji, postotak RVI i to bi bilo to, eventualno da li živiš na području posebne državne skrbi.

Ili ako netko zna koliki bi bio neoporezivi dio za 20% RVI koji uzdržava dvoje djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem kako to otići do porezne i tražiti da ti ne uzimaju porez, misliš na onaj dio poreza koji moraš platiti.

Evo ja sam našao nešto pa molim nekoga tko je bliži ovim vodama da mi potvrdi ili me opovrgne :

 

Osobni odbitak u 2008 (iznosi su u KN)

 

1. osobni odbitam umirovljenika 1600-3000 mislim da je kod nas 3000

 

2. prvo dijete 800, drugo dijete 1120 ne znam da li je za dvoje djece 1120 ili se zbraja 1+2 pa iznosi 1920 uzmimo da je 1120

 

3. na invaliditet 480

 

iz toga proizlazi da je moj osobni odbitak 4600 mjesečno i na taj dio ne plačam poreza a sve preko toga do +3200 plačam 15% poreza + 10 % prireza (tak je u mojem gradu)

 

Sad bi bilo lijepo da Ane koja se kuži u poreze slučajno ovo pročita i dade neki odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

rvi su 100% oslobođeni plačanja poreza ako ti tako želiš.

Pogrešno, može on želiti koliko hoće ali kao HRVI će biti oslobođen od poreza i prireza samo ako je HRVI s 100% oštećenjem organizma. HRVI s manjim oštećenjem organizma ima "popust" samo u dijelu obračunatog poreza (pa i prireza) u visini svog oštećenja organizma. Npr. imam HRVI 30% a porezna osnovica mi je 1000 kuna tada je porez 150 kuna i oslobođenje 45 (30% od 150) te platim 105 kuna iliti konkretnije npr. HRVI 20% sam na poreznoj kartici, mjesto nema prireza i mirovina mu je 4480 kuna, te je: kako je invalid i umirovljenik to mu je odbitak 3480 kuna (3000 kao umirovljenik a 480 kao 0,3*1600 za invalidnost) te porezna osnovica iznosi 1000 kn (4480-3480), porez 150 i umanjenje 30 kn (20% od 150) te je porez 120 odnosno neto mirovina 4360 (4480-120).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija