Jump to content

Prometna i alkohol


brks123

Preporučene objave

Ovako neki dan sam imao prometnu nesrecu, na moj automobil je naletio drugi automobil i lupio me od trag. Ovako ja sam napuhao 1.1 i taj drugi vozac 0.7 promila. Mozete li mi reci kolika je kazna za moje promile i dali ja imam pravo naplatiti stetu od njegovog osiguranja jer on je kriva a ja i on smo imali alkohola? Unaprijed zahvalan i Srdačan pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčanom kaznom od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako ima u organizmu alkohola iznad 0,5 do 1,50 g/kg ili miligrama u litri izdahnutog zraka, izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri mjeseca i odrediti tri negativna boda.

 

A kaj se osiguranja tiče, probaj, no dao si im dosta debele argumente za odbijenicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudska je praksa da se u takvom i sličnim slučajevima ovisno o svim okolnostima izriče ova najniža zakonom propisana kazna, no sada primjenom novog prekršajnog zakona "prvostupanjski" sud može izreči i kaznu do tog propisanog plafona, a ima i ovlasti za izricanje kazne ispod zakonom propisane.

 

Ovisi od slučaja do slučaja, prethodnoj kažnjavanosti, osobi počinitelja, procjeni suca ...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija