Jump to content

Upravni - dragovoljac


Dodadi

Preporučene objave

Molim Vaša slična iskustva s Upravnim sudom u pogledu statusa dragovoljca.

Priča sljedeća: iz Narodne zaštite u pričuvu specijalne MUP-a, pošto za status dragovoljca nedostaje nekoliko dana iz MUP-a čovjek odlazi u Ured za obranu kako bi mu oni izdali potvrdu u stusu jer ima kontinuitet u obrani RH od srpnja 91.

Naravno, ispada ####..... jer ga nema na popisu koji su sastavljali lokalni drinkeri i sl. Na kraju ga MORH odbija s obrazloženje da je dragovoljac hrvatski branitelj bla.bla, odnosno on je branitelj s onim vremenom u MUP-a, a pošto u Narodnoj nije proveo famoznih 5 mjeseci nije ni branitelj za to vremensko razdoblje bez obzira što je omah iz Narodne ušao u MUP pa samim tim nije ni mogao biti dalje u Narodnoj.

Priča završava na Upravnom, a ishod samo nebo zna, i to vjerojatno ne baš skoro.

Ima li tko slična iskustva s Upravnim sudom i što očekivati???????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ja osobno ne, ali zelim se samo nadovezati na ovu pricu..naime i moj otac je bio u Narodnoj i kada je skuzio da izgleda, po svemu sudeci ,moze imati status branitelja, sav sretan, otisao je negdje (ne pitaj me gdje, jer ne znam tocno) gdje je pitao nekog 'pajdu'( poznanika) glede svega,koji ga je tako nonsalantno 'otpilio' s izjavom, da to za njega ne vrijedi i bla bla nekom pricom ubijedio ga da nema tu sta trazit..aaa..popizdila sam, jer sam to zajedno sa ocem sve i otkrila i po mome mislim da je moj otac u pravu..no eto ja nisam uz njega stalno,daleko sam, pa ne mogu sve osobno sredjivat, a kad on sta sredjuje onda to obicno nije sredjeno..grrrrr kakva tu vise :pravila: i za koga vrijede.. :psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miki_68 je napisao:

pa ja osobno ne, ali zelim se samo nadovezati na ovu pricu..naime i moj otac je bio u Narodnoj i kada je skuzio da izgleda, po svemu sudeci ,moze imati status branitelja, sav sretan, otisao je negdje (ne pitaj me gdje, jer ne znam tocno) gdje je pitao nekog 'pajdu'( poznanika) glede svega,koji ga je tako nonsalantno 'otpilio' s izjavom, da to za njega ne vrijedi i bla bla nekom pricom ubijedio ga da nema tu sta trazit..aaa..popizdila sam, jer sam to zajedno sa ocem sve i otkrila i po mome mislim da je moj otac u pravu..no eto ja nisam uz njega stalno,daleko sam, pa ne mogu sve osobno sredjivat, a kad on sta sredjuje onda to obicno nije sredjeno..grrrrr kakva tu vise :pravila: i za koga vrijede.. :psuje:

 

Vaš otac treba predati u Uredu za obranu prema mjestu prebivališta Zahtjev za priznavanje statusa, odnosno da se u Upravnom postupku riješi predmet za ostvarenje prava po čl.2 Zakona o pravima hrvatskih branitelja...

Ukratko obrazložiti svoj zahtjev( pripadnost, gdje, vremenski period itd. ) te navesti da Sukladno članku 142. Zakona o upravnom postupku predlaže da se provede Poseban ispitni postupak radi utvrđivanja činjenica i okolnosti koje su značajne za razjašnjenje stvari ili radi davanja strankama mogućnosti da ostvare i zaštite svoja prava i pravne interese, jer po članku 143. stavak 1. kao stranka ima pravo sudjelovati u ispitnom postupku i, radi ostvarenja cilja postupka, davati potrebne podatke i braniti svoja prava i zakonom zaštićene interese( to bi oni trebali znati ali nije zgorega navesti ).

Ovdje ne igra nikakav pajdo i usmene izjave.......rekla kazala nego zahtjev sa preslikom na kojoj će biti prijemni štambilj ili poslati preporučeno sa povratnicom i jedino na taj način može pokušati nešto riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e pa svaka ti cast na ovako iscrpnim informacijama, koje bi svakako trebalo iskoristiti..ma meni je samo stalo do pravde..punih 16 godina gledam kako ih se pravi budalama (iako to nisu), ali ostarili ljudi, pa nemaju snage..u toku rata bili na prvoj liniji fronta i onda im je samo do mira i komada kruha, krova nad glavom i eto..brat se vrti u nekom zacaranom krugu i napravi jedan korak naprijed, a onda pet nazad, strasno.. meni tlak narastao do maksimuma i sad evo hocu im nekako dati ono sto ih sljeduje..nista ni vise, a ni manje...budem vidjela sta se moze uciniti.. hvala puno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija