Jump to content

naknada stete za pretrpljeni strah


anaana

Preporučene objave

Prije godinu dana bila sam sudionikom prometne nezgode, gdje sam na srecu zadobila manje tjelesne ozlijede tocnije opeklinu na licu od zracnog jastuka. U prometnoj nezgodi sam bila suvozac i kako odoba koja je izazvala prometnu nezgodu trazi od mene razlicita svjedocenja u njegovu korist,mene je moja odvjetnica savjetovlala da zatrazim naknadu stete za pretrpljeni strah i zbog povrede na licu, za koju u to vrijeme sam itrosila novaca za kupnju krema, a nisam znala da to trebam cuvati tj.racune,

Interesira me da li je moguce traziti naknadu za pretrpljeni strah? Sto sve moram priloziti kao dokazni mterijal i koja je visina naknade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na naknadu štete za pretrpljeni strah, ali i za pretrpljene tjelesne ozljede, te za ožiljak na licu.

 

Pravo naknade štete imate pravo potraživati od osiguranje sudionika prometne nesreće koji je skrivio istu.

 

Trebalo bi prema osiguranju uputiti odštetni zahtjev u visini koja odgovara Vašim ozljedama a što potkrepljujete medicinskom dokumentacijom koju stedobili nakon nesreće.

 

Visina naknade ovisi o pretrpljenim bolovima, intenzitetu straha te vidljivopsti ožiljka (to se naziva naruženje).

 

Preporučam da Vam odvjetnica procijeni visinu koju ćete potraživati, a ukoliko osiguranje odbije, možete od medicinskog vještaka tražiti da Vam napravi nalaz koji će točno sadržavati intenzitet bolova, trajanje istih, stupanj naruženja te intenzitet straha, a sve na temelju dokumentacije i razgovora sa Vama.

 

Na temelju vještačkog nalaza vrlo je lako precizno utvrditi visinu neimovinske štete koju ste pretrpjeli jer postoje kriteriji po kojima se ista računa.

 

Nadam se da ste zadovoljni odgovorom.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija