Jump to content

Ustavna tužba radi državljanstva


spago

Preporučene objave

Treba mi savjet. Podnio sam zahtjev za primitak u hr državljanstvo temeljem članka 10 ZHD-a, jer smi odobren stalni boravak i u braku sam sa hrvatskom državljankom. Prije par dana uručeno mi je rješenje o odbijanju primitka, jer nisam bio doma kada me je jedan od tri policajca koji su me kontrolirali tražio radi obavijesnog razgovora. U rješenju su radi toga ustvrdili kako ja ne živim na teritoriju RH. Po zakonu o strancima imam pravo boravit do godinu dana van RH bez posledica po satus stalnog boravka. Kako znam da je ovakva odluka neustavna jer mi se njome želi ograničiti sloboda kretanja, odnosno tjeraju me sjedit doma i čekat policajce i ljubit se sa susjedima na stubištu kako bi me upamtili podnio sam tužbu Upravnom sudu RH. E sada sam čuo da ću čekat godinu, dvije,tri. U ustavnom zakonu u članku 63 se kaže da će ustavni sud razmatrati ustavnu tužbu iako nisu ispunjenu uvjeti svih redovitih pravnih sredstava(u mome slučaju to je upravni spor) ako je u pitanju grubo kršenje ustavnih prava radi kojih bi došlo do nepopravljive štete. Ja bih podnio ustavnu tužbu po ovom članku 63 jer je očigledno da se ovakvim rješenjem krše ustavna prava glede slobodnog kretanja, a kao obrazloženje da se postupa brzo bih naveo sljedeće: Kako MUP zna da u susjednoj državi imam poljoprivredno imanje koje obrađivam pa se od toga izdržava moja obitelj (supruga je nazaposlena) ograničenjem slobode kretanja odnosno tjeranjem da sjedim doma i čekam djelatnika MUP-a u pitanje se dovodi gola egzistencija moje obitelji, jer ako ja ne mogu raditi na imanju, nema ni novaca doma, pa sam na taj način mislio da obrazložim prijedlog ustavne tužbe i razloge da rješavaju po njoj iako nisam utrošio sva redovita sredstva, a ne da mi se u MUP-u smiju i da znaju da me dvije tri godine neće gledati, iako su donijeli protuzakonito rješenje. što mislite da li bi ovo moglo proći na Ustavnom sudu? i još jedno pitanje, ima li mogućnosti da se ubrza Upravni postupak, požurnice i slično ili da se djelomično spalim u Frankopanskoj ili ako tko zna neko bolje mjesto gdje bih se mogao malo spalit, a da privučem što veću pozornost ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija