Jump to content

Međa - Okapnica ili zid prema susjedu?


branxo

Preporučene objave

Pitanje glasi: 1968 god. snimano su svi objekti iz zraka (moja stara kuća je građena 65. god. i preka katastarskoj izmjeri nalazi se na samoj međi). Da li je susjedov posjed odmah do ruba zida kuće ili se gleda okapnica kuće (koja je 1 metar dalje od zida (gledano odozgo)? Ili, da budem jasniji; da li sam u vlasništvu zemljišta koje se nalazi ispod ruba krova (od zida do ruba krova)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima čl. 100, 101,102. 103, 104, 105

Ili bolje bi bilo da puno ne rovarite jer će vam susjed otpiliti dio krova koji je prešao na njegovo zemljište.

Da meni to radite, tj,. da postavljate takav zahtijev da je i dio moje zemlje gdje pada voda sa vašeg krova vaša, drugi dan bi ostali bez tog dijela kuće koji prelazi preko utvrđene međe na moju stranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste dobro pročitali napisao nisam to što vi meni inicirate. Najprije sam naveo članke Zakona koji reguliraju tu osnovu.

Dao sam do znanja da bi to učinio ako bi meni bio postavljen takav zahtijev da otpustim dio mojeg zemljišta na koji kapa voda sa susjedovog krova.

Ustvari ujedno se pitam odkuda uopće ideja takvom zahtijevu, ima li tu išta dobrosusjedskog? Jer je očito da dinamit postavlja osoba koja je pitanje uputila, a i spremna je na otimačinu. Uostalom , za današnje doba ništa novo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

slavko1941 je napisao:

 

Dao sam do znanja da bi to učinio ako bi meni bio postavljen takav zahtijev da otpustim dio mojeg zemljišta na koji kapa voda sa susjedovog krova.

Ustvari ujedno se pitam odkuda uopće ideja takvom zahtijevu, ima li tu išta dobrosusjedskog? Jer je očito da dinamit postavlja osoba koja je pitanje uputila, a i spremna je na otimačinu. Uostalom , za današnje doba ništa novo.

.

 

Mislim da tu netko ima problema sa hrvatskim jezikom! :place:

Kao prvo, ja u svojem postu nisam postavio nikakav zahtjev, nego "obično" pitanje koje mi nije jasno (da li je međa okapnica ili zid!)!

Otkud vama ideja da ja mislim nekom nešto otimati? Mi se osobno poznajemo pa da možete to zaključiti? :-?:misli:

 

Da meni to radite, tj,. da postavljate takav zahtijev da je i dio moje zemlje gdje pada voda sa vašeg krova vaša, drugi dan bi ostali bez tog dijela kuće koji prelazi preko utvrđene međe na moju stranu.

 

A kao drugo, uopće vas nisam pitao za vaše mišljenje što bi vi učinili nekome kad bi se nešto dogodilo! :palacdolje:

Za to me boli ona stvar! A i takvih kao vi me jako strah! Pas koji laje ne grize!

:zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija