Jump to content

Povreda nasljednog prava


virgosat

Preporučene objave

Prošle godine, moja je majka napravila darovnicu s kojom mi daruje svoj stan. 4 mjeseca poslije ona je preminula.

Moj brat koji živi u inozemstvu i koliko znam, ima državljanstvo te zemlje, sada traži da mu dam nužni dio. Majka je njemu prije nešto više od desetak godina, darovala zemlju u Bosni i napravila mu kuću za koju je otplaćivala zajmove zajedno s ocem dok je bio živ. Ja sam čak ostavio posao kako bih pomagao majci, dok brat gotovo da nije ni učestvovao u tome. Zbog toga se majka preselila u HR kako bi meni bilo lakše njoj pomagati.

 

Nakon ostavinske on je stavio plombu na stan koji je u Hrvatskoj i pokrenuo je parnicu za nužni dio i to je njegovo pravo i ja nemam protiv toga ništa, ali imam znajući da mu je majka darovala dva ili tri puta vredniju nejkretninu nego što je ovaj stan.

 

Da li vraćanje darova obuhvaća i ono što se nalazi u Bosni ili se zakon odnosi jedino na ono u HR?

 

Postoji li neki zakon koji ide meni u korist?

 

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija