Jump to content

kleveta


bundo

Preporučene objave

Poštovani.

Već više godina pokušavam rješiti problem koji imam sa KBC- rijeka i Medicinskim fakultetom Rijeka.

Naime radi se o greškI liječnika prilikom poroda moje supruge nakon čega su umrle naše tek rođene blizanke.O cijelom slučaju govorili su u više navrata i hrt, rtl, nova tv zatim novi list, jutarnji , zadarski list, večernji list, arena, 24 sata i naravno ništa nismo riješili.

U svim mojim izjavama za medije nije ništa rečeno što ne stoji u dokumentaciji koju imamo.

Za razliku od mene odgovorni su si dozvoljavali svakojake izjave i uvredljive i kontradiktorne.

Sve to me ljutilo, ali smatrao sam da je valjda normalno da se ogovorni brane na sve moguće načine.

Međutim prije nekoliko dana Dekan medicinskog fakulteta je za jednu emisiju nove tv izjavio kako su njegovi djelatnici sve učinili po zakonu (što nije istina i vidljivo je iz dok.) te kako ja koristim smrt svoje djece za zlobne konstrukcije i napade na ljude koji pošteno rade svoj posao.

Ovo me jako uzrujalo jer me nakon te emisije nazvalo mnogo ljudi i propitivalo se o mojim navodnim zlobnim konstrukcijama.

Odlučio sam tužiti spomenutog dekana pa me zanima može li se ovakva neutemeljena izjava svrstati pod čl. 200 KZ - klevete

HVALA

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekako bi mi to bilo prije za uvredu (čl. 199 KZ-a), ali možda može proći i kleveta. Uvijek možete opisati u pravnom dijelu privatne tužbe i jedno i drugo dijelo (stavi se nešto kao: "čime je uvrijedio drugog i iznio putem medija lažnu informaciju koja škodi časti i ugledu drugog, pa je time počinio kaznena djela uvrde i klevete")

 

Privatna tužba se mora podnijeti 3 mjeseca od saznanja za djelo i počinitelja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija