Jump to content

potvrda o nekažnjavanju


iwek

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ovako, prošle godine osuđen sam po zakonu za mlađe punoljetnike na 6mj - 2god pojačane brige i nadzora (centar za soc skrb). trenutno se vodi obustava mjere, ali jos eto nije i službeno gotovo.....e sad ovako, meni za posao treba potvrda o nekažnjavanju. da li ću ja tu potvrdu moći dobiti, jer sutkinja mi je rekla kako se nigdje neće voditi da sam kažnjavan pošto ide po tom zakonu za mlađe punoljetnike...

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrdu o nekažnjavanju možete dobiti.

 

Potvrdu da se potiv vas ne vodi kazneni postupak možete dobiti tek nakon završeta kaznenog postupka. To nisam razvidio iz Vašeg posta.

 

Potvrda o nekažnjavanju se vrlo rijetko vadi i to u pravilu samo za posao u inozemstvu.

Za posao u RH se vadi potvrda da se ne vodi kazneni postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala.

 

Veliko olakšanje =) Mislio sam da će me zbog jedne takve gluposti cijeli život to proganjati.

 

Koliko sam ja shvatio, poslodavac od mene ne smije tražiti potvrdu o nekažnjavanju ukoliko se ne radi o nekoj važnoj državnoj instituciji?

 

I da, poslodavac traži potvrdu o nekažnjavanju, ne potvrdu o kaznenom postupku....

 

U slučaju da zatraži potvrdu o kaznenom postupku, hoću li je, s obzirom na moju situaciju, moći dobiti? Jer, koliko shvaćam, to što ja imam mjeru pojačane brige i nadzora, to nije kazneni postupak. KP je protiv mene završen još prije godinu dana, kada su mi tu mjeru odredili, ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno i poslodavac ne zna razlikovati te potvrde. I pravnici često brkaju te dvije potvrde.

 

Ako ste pomorac, onda je poslodavac u pravu jer mu baš treba potvrda o nekažnjavanju zbog stranih zemalja u koje ulazite.

KP je protiv mene završen još prije godinu dana, kada su mi tu mjeru odredili, ne?

Sada je sve jasno. Kazneni postupak je završen, ali vam teče rok u kojem se vrši pojačani nadzor.

 

Dakle obe potvrde možete dobiti "čiste"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, ovo je zadnje pitanje, obećavam =)

 

ima li poslodavac bilo kakvo pravo ikada provjeravati da li sam ikada kažnjavan?

 

predpostavljam da je i maloljetnički dosje dostupan policiji (ako se mlađe punoljetnike tretira isto kao i maloljetnike) pa on recimo, ima veze u policiji, kaže kolegi da mu provjeri moj dosje...

 

mislim da sam negdje pročitao kako se takve informacije ne smiju davati nikome, osim nadležnim organima.

 

i da, puno Vam hvala, nisam ovih dana mogao spavat kad mi posao ovisi o toj potvrdi, tak da ste mi uštedili koji dan mirnog sna :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Potvrdu o nekažnjavanju možete dobiti.

 

Potvrdu da se potiv vas ne vodi kazneni postupak možete dobiti tek nakon završeta kaznenog postupka.

 

Hm, ja dobijem jednu potvrdu kojom se potvrđuje oboje - da nisam nikad osuđen za KD i da se ne vodi kazneni postupak protiv mene, odnosno da nije pokrenuta istraga. Ne dobijem svaku zasebno. Mislim da takve (svaku posebno) kod nas i ne izdaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija