Jump to content

carinska uprava- podrijetlo uvezene robe


DSKLIZEV

Preporučene objave

bavimo se uvozom rabljenih automobila i dobili smo obavjest da roba koja je uvezena nije stekla status robe europskog podrijetla sukladno odredbama protokola 4. sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između RH i Europskih zajednica. u obavjesti se navodi da će nam Carina naknadno naplatiti dio carine jer nam prodavatelj automobila nije izdao dokaze da je roba stekla europsko podrijetlo. nije mi jasno zašto ćemo mi biti kažnjeni, kad mi nikako nismo to mogli znati. molim da mi netko objasni zašto moramo mi snositi posljedice?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Prijatelju,

 

carina če od tebe pokušati naplatiti jer nemože od onog u evropskoj uniji to je prvo, a drugo kao št i sam znaš uvoz im je pao za 60%, pa moraju nešto raditi jer prije dok se carinilo po 100 vozila dnevno sve je bilo uredu.

A ovakve gluposti su krivi špediteri jer ti tupe da je to sve ok. a gospodi carinike kad nešto pitaš oni kažu pitajte svog špeditera.

Uglavnom fali im love u proračunu.

Ovu godinu dosta je ljudi u takvim problemima ili sličnim.

 

A gospon boris, kad uvezete nekoliko autiju onda če te shvatiti o čemu je čovjek pitao i kako to ide kod nas.

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija