Jump to content

još nije pokrenuta rastava


SUNRISE08

Preporučene objave

zanima me zna li netko kakvu informaciju ili je proživio slično,naime zanima me kako centar zs ili nadlezne ustanove u postupku razvoda gledaju na to sto sam pronasao novu zivotnu partnericu i s njom započeo zivot.naime bivsa je napustila mene i dijete prije 5 mj,ja još nisam obavjestio centar o tome(jednim dijelom iz bojazni za dijete,iako kcer ne zeli ici zivjet k majci i ova to zna i kaze da je nece prisiljavati) niti pokrenuo postupak razvoda,a u međuvremenu sam upoznao zenu,rastavljenu s djetetom koja mi je puno pomogla kad,mislim emotivno i s kojom sam nasao puno tog zajedničkog,a moja kćer(6) ju obozava,odlučili smo početi zajednički život,

cijenim bilo kakav savjet ili info

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajući s obiteljsko-psihološkog stanovišta,vaša nova obiteljska situacija (život s novom partnericom) bi trebala biti protumačena kao povoljnije stanje za normalan emocionalni razvoj i odrastanje vašeg djeteta,posebno ako je ispunjen uvijet koji i sami iznosite da je vaša nova partnerica prihvatila vaše djete i da dijete nju također prihvaća (kako kažete - obožava).

 

Međutim,budite pripravni i na drugačiji stav CZSS, jer navedena ustanova često postupa s predrasudama i na osnovi proizvoljnih,a u biti nestručnih prosudbi svojih radnika.

 

Stoga,ukoliko imate mogućnost,zatražite mišljenje neovisnog psihologa, (izvan CZSS) koji će donijeti stručno i na znanstvenim činjanicama utemeljenom mišljenje.

 

Na sreću,u sudskom postupku,mišljenje CZSS nije obvezujuće za konačnu sudsku odluku,te vam otvara mogućnost traženja stručnog mišljenja od strane sudskog vještaka – psihologa, koje ima daleko veći,a često i presudni utjecaj na odluku suda,odluku s kojim će roditeljem dijete nakon razvoda braka nastaviti živjeti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

dižemu temu jer imam pitanje vezano za ovaj komentar --

 

Gledajući s obiteljsko-psihološkog stanovišta,vaša nova obiteljska situacija (život s novom partnericom) bi trebala biti protumačena kao povoljnije stanje za normalan emocionalni razvoj i odrastanje vašeg djeteta,posebno ako je ispunjen uvijet koji i sami iznosite da je vaša nova partnerica prihvatila vaše djete i da dijete nju također prihvaća (kako kažete - obožava).

 

ne razumijem ovaj dio - nije li ovo izravno kažnjavanje roditelja koji se nije upario u rekordnom roku nakon razvoda? gurati dijete onom roditelji koji ispunjava umjetnu formu obitelji (mama + tata + dijete) je pogrešno jer se time sugerira zamjena "starog" roditelja novim. zašto bi roditelj koji ima novog partnera i novu obitelj bio smatran boljim roditeljem i zašto bi konkretno ta okolina bila smatrana pogodnijom za razvoj djeteta? kako najpogodnija okolina za dijete nije moguća, onda bi the next best thing bilo valjda provođenje jednako vremena s oba roditelja - nikako guranje djeteta partneru koji se doslovno brže snašao. ne možete jednu obitelj zamijeniti drugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija