Jump to content

Neplaćeni dopust?!


Taga

Preporučene objave

Zaposlena sam stalno u državnoj firmi. Zbog maltretiranja bivšeg muža mnogi mi preporučuju da pokupim krpice i sa djecom odem negdje drugdje. Puno je komplikacija ,ali me sad zanima ovo: mogu li kod poslodavca ( koji bi mi izašao u susret) ishodovati dozvolu za neplaćeni dopust u trajanju od recimo, godinu dana te u isto vrijeme raditi u drugoj državnoj firmi u drugom mjestu na istim poslovima i zadacima?

Hvala unaprijed na odgovoru te molim i članove zakona gdje je to navedeno.

Pozdrav

Taga

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovoru Lutjena, ali gledajući ovuda po internetu shvatila sam da poslodavac ima 2 načina odoravanja neplaćenog dopusta:

1.obavezno za potrebe školovanja, produženog porodiljnog i ostalo... i

2.u dogovoru s radnikom , a po njegovoj osobnoj volji i procjeni o radnikovim razlozima.

E sad, obzirom da ja spadam pod drugu točku, a i poslodavac je spreman izići mi u susret, nigdje ne piše(barem ja nisam našla) što u tom slučaju djelatnik ne može ili može raditi. Malo nas je spremno uzeti neplaćeni dopust i živjeti od zraka ništa ne radeći.

Ne znam jesam li bila jasna?

Pozdrav

Taga

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na neplaćeni dopust je tvoje PRAVO iz radnog odnsoa s poslodavcem. Dakle, ti to PRAVO ostvaruješ iz RADNOG ODNOSA. Tvoje radne obveze miruju ali si ti i dalje u radnom odnosu. Prema tome, ne možeš koristiti neko pravo iz radnog odnosa i istodobno zasnovati drugi radni odnos.

Jednostavno i logički - jer si u radnom odnosu. Drugi ćeš radni odnos moći zasnovati tek pošto otkažeš ugovor o radu s poslodavcem koji ti je odobrio pravo na neplećeni dopust. Jer, opet to pravo je pravo IZ RADNOG ODNOSA. Ne možeš istovremeno imati zasnovana 2 radna odnosa sa punim radnim vremenom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je u pravu, Taga. Ti drugi razlozi, na koje si naišla, ne odnose se na zasnivanje drugog radnog odnosa.

Međutim, s obzirom na tvoju osobnu situaciju i na, kako sama kažeš, dobrog šefa i činjenicu da radiš u državnoj firmi, možda te se može rasporediti na isto radno mjesto u nekoj od ispostava u drugome gradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija