Jump to content

dioba tavana?


mtuljan

Preporučene objave

Poštovani, novi sam na Forumu i imam jedno pitanje.

Radi se o nasljedstvu pola kuce. Moja polovica tavana ima manje kosina nego kod susjeda, pa me zanima imaju li kosine na tavanu kakvu vaznost prilikom podjele ili se smatra da nema?

Pretpostavljam da se dijele kvadrati a ne kubici tavana.

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mtuljan je napisao:

Poštovani, novi sam na Forumu i imam jedno pitanje.

Radi se o nasljedstvu pola kuce. Moja polovica tavana ima manje kosina nego kod susjeda, pa me zanima imaju li kosine na tavanu kakvu vaznost prilikom podjele ili se smatra da nema?

Pretpostavljam da se dijele kvadrati a ne kubici tavana.

Hvala na odgovorima

 

 

Koliko shvaćam, naslijedili ste polovicu idealnog dijela tavana pa onda vi, uvjetno rečeno, i nemate taj određeni dio tavana nego polovicu cijelog tavana ;)

Ipak, logično bi bilo očekivati da se sa drugim suvlasnikom dogovorite da svakome pripada onaj dio tavana koji se nalazi poviše vaših stanova.

 

Inače, smatram da, kada bi do toga došlo, ovaj podatak o kosinama je itekako važan jer se pod stambenom površinom računa ona "korisna stambena površina" a ne tlocrtna površina stana. U prijevodu...one površine, ako se ne varam, ispod 1 m se ne računaju u stambenu površinu ili se računaju po nekom koeficijentu (visina preko 2 m - koeficijent 1, visina od 2 m - 1m koeficijent 0.5 i visina ispod 1m - 0)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija