Jump to content

Lokacijska dozvola-suglasnost susjeda


velika.jabuka

Preporučene objave

Bok svima!

 

Već godinu i pol vadim lokacijsku dozvolu za objekt do 400m2 - dakle, po starom Zakonu.

 

Imam zločeste susjede koji pod svaku cijenu žele spriječiti gradnju. Kad su bili pozvani na očitovanje, angažirali su odvjetnika i projektanticu koji udruženo rade na tome da se dozvola sruši. Sad se čeka njihovo pismeno očitovanje, za što su tražili 8 dana.

 

Radi toga pretpostavljam da će se žaliti i na lokacijsku dozvolu, kad bude donesena. Molim Vas da mi kažete koliko dugo mogu odugovlačiti pod pretpostavkom da će ići "do kraja"?

 

Objekt se nalazi ispred njih u odnosu na pogled na grad, ali je nizak tako da im u pravilu ne bi značajno smetao jer je teren u padu. Radi njihove zlobe razmišljam o tome da uz među posadim neko bilje visine 1.5m, tako bi izgubili pogled. Da li to smijem?

 

Pomagajte, mi smo good guys!

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa susjedima se treba u pravilu dogovoriti, ako su za dogovor. Ako nisu, mogu vam odugovlačiti i do 5 godina (pa i više).

 

Bilje možete saditi, ali nemojte preblizu, jer bi ga netko mogao posjeći :-)

 

U pravilu, dobrosusjedski odnosi su pola uspjeha u gradnji.

Zato, kada se kupuje neka parcela, pola cijene su dobri susjedi. Parcela za lošim susjedima (odnosno neprijateljskim), vrijedi upola manje.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija