Jump to content

Smanjenje alimentacije


smith

Preporučene objave

POZZ SVIMA,

imam jedno pitanje. u kratkim crtama i molim pomoć.

Naime,plaćam alimentaciju u iznosu od 24% iznosa moje plaće,u međuvremenu sam se oženio i trenutno u braku imam 2 dvoje djece.Pošto su mi se uvjeti kao i troškovi života promjenili,imam li pravo zatražiti smanjivanje alimentacije i ako imam po kojoj osnovi tj u kojem iznosu bi mi se mogao smanjiti postotak izdvajanja od plaće..

Unaprijed zahvala!!!!!!!!!!!! :palac::palac::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem izmjenjenih okolnosti imate pravo tražiti, no sud će odlučiti prema procjeni vaših mogućnosti u koje spadaju sva primanja i cjelokupna vaša imovina, te eventualne mogućnosti povećane zarade je li neophodno smanjenje ili možete svu djecu uzdržavati bez smanjenja iznosa uzdržavanja djece iz predhodnog braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Temeljem izmjenjenih okolnosti imate pravo tražiti, no sud će odlučiti prema procjeni vaših mogućnosti u koje spadaju sva primanja i cjelokupna vaša imovina, te eventualne mogućnosti povećane zarade je li neophodno smanjenje ili možete svu djecu uzdržavati bez smanjenja iznosa uzdržavanja djece iz predhodnog braka.

 

Hvala Vam na odgovoru,al da Vam pojasnim još neke stvari.Pošto radim u državnoj ustanovi nisam u NIKAKVOJ eventualnoj mogućnosti povećane zarade,od imovine imam samo automobil(star 8 god)a da ne govorim o tome da živimo kao podstanari i da mi trenutno supruga ne radi.Nisam spomenuo ono glavno a to je da dijete iz prvog braka ,(trenutno ima 14 god.)ne živi u mom mjestu prebivališta nego je 200km udaljeno(da sad ne ulazim po temi i pitanju posjeta)!

za kraj HVALA na pomoći... :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija