Jump to content

Dali se naplačuje izlazak na pripremno ročište?


Pravi

Preporučene objave

Urucen mi je poziv od strane prekršajnog suda na pripremno ročište za glavnu raspravu radi ispitivanja o manjem prometnom prekršaju.Radi se o dobivenom prekršajnom nalogu zbog ne vezivanja sigurnosnog pojasa,na koji sam predhodno uložio prigovor jer smatram da nisam kriv.

 

Sada me zanima,u slucaju da dođe do suocavanja sa sa prometnim policajcem koji mi je napisao kaznu i sudac me proglasi krivim, dali osim kazne od 500kn placam nekakve sudske troškove za svako rocište i u kojem iznosu?

 

Unaprijed se zahvaljujem za svaki odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

ne, plaćaš samo paušalni iznos postupka, to ti je nekih 100 kuna (ako te sud proglasi krivim za prekršaj).

 

Nije točno, pored paušalnih troškova postupka, ukoliko svjedok, vještak ili druge osobe tijekom postupka zatraže stvarne troškove kao što su troškovi prijevoza i dr. sud im je dužan nadoknaditi te troškove koji padaju na teret osobe koja je proglašena krivom u tom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravi je napisao:

 

Sada me zanima,u slucaju da dođe do suocavanja sa sa prometnim policajcem koji mi je napisao kaznu i sudac me proglasi krivim, dali osim kazne od 500kn placam nekakve sudske troškove za svako rocište i u kojem iznosu?

Unaprijed se zahvaljujem za svaki odgovor

 

Floki pročitaj tko je što napisao, nakon toga daj svoje mišljenje i komentar.

 

Tvoje stranke su imale puno sreće. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija