Jump to content

o nesretnim jamcima


Ljerka_DA

Preporučene objave

Molim nekoga tko je upucen da mi odgovori sto da radim. Ima li smisla tuziti ili pak sutjeti i trpjeti. Bila sam jamac poznanici 2005. godine na 13.500 eura kredita. Do 2008. godine je placala, kako tako a sad je prestala. Svu svoju imovinu prepisala je sinu, od muza se razvela i zivi u tudjem stanu.Nema nista osim mirovine na kojoj je ovrha od 15 / petnaest/ drugih kredita koje je dizala.Kako da ja sada stanem u red za ovrhu mirovine, kad ona od te svoje mirovine koja je 3.800 kn prima samo 700. Pred mirovinom sam, nemam ustedjevine a mjesecna rata / ovrha na moju placu/ je 1.300 kuna. Ocajna sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako ja sam u istoj situaiji pa ću vam reći što su nam savjetovali.Moramo otplatiti kredit i tek tada možemo tužiti.

Budući je osoba kojoj vi plaćate nešto i plaćala to se ne smatra prevarom već nemogućnošću plaćanja tak da mislim kako polako možete zaboraviti na svoje novce i dotičnoj osobi poželjeti sreću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

astra24 je napisao:

Ovako ja sam u istoj situaiji pa ću vam reći što su nam savjetovali.Moramo otplatiti kredit i tek tada možemo tužiti.

Budući je osoba kojoj vi plaćate nešto i plaćala to se ne smatra prevarom već nemogućnošću plaćanja tak da mislim kako polako možete zaboraviti na svoje novce i dotičnoj osobi poželjeti sreću.

 

Nažalost, tvrdnja astra24 da se neplaćanje ne smatra prevarom ne stoji, osoba kojoj ste bili jamac vas je svjesno prevarila uzevši tolike kredite svjesno znajući da će ih drugi otplaćivati.

 

Još jednom dolazi do izražaja stara narodna:

 

Nekome vjeruj malo, nekome više al nikom ne vjeruj sve.

 

U Vašem slučaju ostaje vam, šuti, trpi i plaćaj. A za povrat novca od te osobe dragi Bog će joj presuditi u vašu korist na onom drugom svijetu, na vašu žalost tamo vam novci neće trebati.

Good luck!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još uvijek sam očajna. Ne želim vraćati tuđi kredit! Ljutim se na sve: zakone, banke, sve! Znam da sam sama kriva ali kako ljudi koji ne mogu vraćati svoj kredit mogu kupiti novo vozilo i to ne bilo kakvo nego Jeep. Na koji način barem mogu stati u red( iza onih koji već stoje) da bih " sjela" na tu mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija