Jump to content

Ošteta zbog nestručne operacije


robi70

Preporučene objave

Poštovani,

Meni je supruga prije dvije i pol godine imala operaciju povečanje grudi. Sama je to htjela i strašno se brzo bez ikakvih provjera odlučila na jednog plasticnog kirurga koji ima privatnu ordinaciju u našoj blizini. Međutim njezina se brzopletna odluka pokazala kao strašna pogreška! Doktor koji je operirao je zapravo specijalista uho, grlo, nos koji nema pojma raditi dojke. To je kao da neurokirurg ide operirati srce umjesto cardiovaskularni kirurg. Ali on se nama hvalio kako je on najbolji kirurg u RH, a mi budale njemu vjerovali. Žena je bila na stolu osam puta dok konačno nismo skupili snagu da odemo dalje kod drugog kirurga da joj spasi život. Kratko ću vam sažeti sve što se dogodilo: Prva operacija je bila stavljanje silikona. Druga operacija je bilo zatvaranje rupe koja se stvorila iznad dojke kraj ramena jer se silikon savio i probio kožu.(On je odmah moju suprugu okrivio da je krivo masirala implatat). Treća operacija je bila nakon što je ponovo pukla rana, vađenje implatata kroz donju stranu dojke pa šivanje rupu na gornju stranu pa ponovo vraćanje silikona. Ove su se operacije radile u prljavim uvjetima tako da je nastala infekcija! Idemo kod jednog plastičnog kirurga u lokalnu bolnicu po drugo mišljenje. Kada je ugledao ženi grudi rekao je da su katastrofa i tko je to radio"nema pojma". Kad sam mu rekao tko je to radio onda je sve povukao i rekao da se zaletio, da su grudi savršene ali da je ipak najvjerovatnije nastala infekcija i da bi se trebali vaditit(silikoni) pa ponovo vratiti kad prođe infekcija. "Najbolji" doktor u RH se u međuvremenu razbolio pa nije bio sposoban mi operirati ženu nego je njegov novi pomočnik naš prijatelj iz bolnice koji je promjenio priću kada je doznao tko mi je ženu izmasikrirao. Slijedi četvrta operacija; vađenje jednog implatata. Žena će mi sljedeći nekoliko mjeseci hodati okolo bez jedne sise. Nakon što je prošla infekcija Dr i njegov pomoćnik izvodu petu operaciju, vraćanje implatata. Rana ne zacjeljava nego curi nekoliko mjeseci neprekidno. Opet on nju krivi. Govori da joj je kriva genetika i da zato ne može zarasti rana? Šesta operacija sljedi, a to je ponovo vađenje silikona. Nakon nekoliko mjeseci ponovo doktor mengela i doktor lažov vraćaju implatat. Rana ponovo puca i ide na šivanje sedmi put, nakon ćega rana neprestano curi pa idemo kod tzv. najboljeg kirurga u RH a on mi prijeti da ako tražim od njega ljećničku dokumentaciju(da bi mogao otići po drugo mišljenje) da mi neće više voditi brigu o supruzi! Nakon što je on skupljao iskustvo na nju umjesto na mrtvacima ili štakorima on ima hrabrosti meni prijetiti, to samo može u Hrvatskoj. Na kraju gleda me u oći i govori kako su joj samo pukli par punata, a kada sam pogledao ispod gaze silikon je visio vani barem(slika sam) tri cm. Operirao je osmi put i već drugi dan svjesni smo da nema više smisla jer rana i dalje curi. Nakon što je ležala nekoliko dana idemo u Zagreb gdje doktori po hitnom postupku je operiraju zbog teške infekcije i molimo Boga da joj neće trebati odstraniti dojku! Nakon šest mjeseci oporavka ide na zadnju operaciju(deseta) kod licenciranog specijalista plastične kirurgije. Već se vraća na posao nakon petog dana, za razliku od mengele gdje je morala doma ležati po dva mjeseca da joj se ne otvori rana. Sve skupa je ovo trajalo skoro tri godine. Svaki dan, ama baš svaki san su joj boljeli dojke. Nije mogla raditi, nije mogla izlaziti, nije smjela zatrudniti i nije smjela se niti smijati zbog straha da joj punti ne puknu!

Žena je bila na vještaćenje i sve ukazuje na teški nemar i krivićna odgovrnost od gosp. doktora. Za razliku od većinu doktora koji štitu jednog drugoga, plastićni kirurzi ne mogu smislit ove "specijaliste" iz drugi grana kirurgije(ORL i maskiofacijalnu kirurgija) koji se bavu zbog nezasitne pohlepe sa esteskim zahvatima ispod glave i vrata. Dalje, radio je bez licence, nije poštivao pravila struke, lažno se predstavljao, ugrozio je zdravlje i život supruge i na kraju obećao nam je najnovije silikone(čvrsti netekući silikon) a kada su izvadili ove njegove imali smo što vidjeti! Koristio je najeftiniji silikone koje su manje više plastićne vreće punjene sa tekućim silikonom. Zabranjeno ih je koristit u EU već 10 godina, jedino i još rabe u Africi i Aziji. Čak me ucjenjivao da mi se neče više brinuti za suprugu ako budemo od njega tražio lječnićku dokumentaciju. Tek mi je predao osam nalaza(napisano vlastoručnim rukopisom, neki bez datuma, bez opis operacije i sve su operacije napravljene bez anesteziološke pretrage) nakon što sam mu zaprijetio da ću ga prijaviti HLK. Dr. Najbolji kaze da su ovi u HLK hrpa neradnika bez ikakvog znanja i da primaju plaću za ništa. Možda je tu i do nekle u pravu. Ali je ipak u strahu od HLK mi napisao osam nalaza 2 godine nakon prve operacije. Zanima me dali mu je potrebna licenca specijalista plastične kirurgije za obavljanje operacije na dojkama(on specijalist kirurg ORL i maskiofacijalne kirurgije)? Kakvu oštetu možemo tražiti i u kolikom iznosu? Možemo li ga kažnjeno prijaviti?

 

--------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija