Jump to content

Cijena tabularne izjave - 750kn !? Molim savjet !


Zgcro77

Preporučene objave

Bok,

 

U kupoprodajnog ugovoru za stan imam slijedeci clanak:

 

clanak 14.

 

Prodavatelj ovlascuje Kupca da na temelju ovog Ugovora moze izvrsiti zemljisno-knjizni upis etaznog vlasnistva nekretnine iz clanka 1. ovog Ugovora na svoje ime, ali tek po isplati ukupne kupoprodajne cijene, te nakon provedenog upisa etaznog vlasnistva na nekretnini iz clanka 1. kao posebnom dijelu nekretnine.

 

Prodavatelj se obvezuje Kupcu, nakon uplate kupoprodajne cijene i provedbenog upisa etaznog vlasnistva u zemljisnim knjigama izdati tabularnu ispravu, u svrhu upisa u zemljisne knjige Općinskog suda u Zagrebu, a trosak izdavanja tabularne isprave snosit ce Kupac.

 

-----> Za garazno mjesto i stan imam i dva kupoprodajna ugovora sa istim ovim clankom. I za svaku od tih nekretnina traze 750kn i navode to kao troskove izdavanja tabularne

isprave. Dakle 1500kn.

 

-----> Dobio sam od njih informaciju da je cijena takva jer su tu troskovi ovjere ugovora kod javnog biljeznika i troskovi izrade etaznog elaborata. Ja nigdje nisam potpisao da cu platiti troskove etaziranja.

 

 

-----> Sva sredstva su uplacena, u nekretninu sam uselio pred 8 mjeseci i sada su nas kontaktirali da dodjemo (platimo) tabularne isprave kako bi mogli izvrsiti upis na svoje ime u gruntovnici

 

 

-----> Smatram da je to prijevara i da se pod pojmom "Tabularne isprave" ubacuju troskovi etaziranja i sl.

 

DA LI NETKO IMA ISKUSTVA S PLAĆANJEM TABULARNE ISPRAVE I KOLIKA JE NJENA CIJENA ?!

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija