Jump to content

Odvjetnička društva i odvjetnici koji zastupaju banke


tabula_rasa

Preporučene objave

Lijep pozdrav! Imam 2 pitanja koja su mi poprilično bitna pa ako netko zna odgovor na samo jedno pitanje molio bih da ga napiše unatoč tome što ne zna odgovor na drugo.

 

dakle: 1.)Znam da u RH jedan odvjetnik ne smije zaposliti drugog odvjetnika, nego mogu imati zajednički odvj. ured ili osnovati odvj. društvo.

Međutim, zanima me zašto neki osnivaju zaj. odvj. ured, a neki odvj. društvo?

Znači, koje su prednosti odvj. društva naspram zajedničkog ureda?

A isto tako, koji su nedostaci?... jer da ih nema svi bi se zajed. odvj. uredi preoblikovali u j.t.d.

 

2.)Ovo pitanje se odnosi na odvjetnike koji zastupaju banke... Zna li tko kakve poslove (za banku) ti odvjetnici obavljaju? Znam jedino za ovrhu i eventualno privatizaciju.

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što navodiš dva su oblika, mogućnosti udruživanja odvjetnika, razlika je u tome što zajednički odvjetnički ured nema svojstvo pravne osobe, on je osnovan kao građansko partnerstvo dva ili više odvjetnika i ne može zapošljavati druge odvjetnike, dok odvjetničko društvo ima svojstvo pravne osobe pobliže uređena aktom o osnivanju i odvjetnici koji rade u odvjetničkom društvu ne moraju biti članovi. To znači da u odvjetničkom društvu mogu biti zaposleni odvjetnici koji nisu ortaci.....

 

 

A kakve poslove odvjetnici obavljaju za banke?

 

Teško je pobrojati sve poslove, pa ću ti odgovoriti vrlo jednostavno, sve one pravne poslove koje ugovore, dogovore s bankom (tužbe, ovrhe, sastavljanje ugovora, radnopravne poslove, ........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija