Jump to content

Zastara za starije prekrsaje


DJArgon

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Imam pitanje u vezi zastare. Imam nekoliko prometnih prekrsaja (alkohol) koje sam pocinio 2006. i 2007. godine. Svojim putovima sam doznao da to nece u zastaru do kraja 2010. godine. Citao sam ovdje po forumu da je zastara za prekrsaje bila 2 godine, a sad je 4 godine. Pa me zanima posto sam ja pocinio te prekrsaje za vrijeme starog zakona, jel moguce da me kaci novi?

Hvala na odgovoru.

 

Samo da dodam nisam se nikad odazvao sudu i donjeli su vec dvije presude koje mi zele uruciti ali mi nisu urucili posto ih nisam htio uzeti od postara. I policajac me trazio kuci ali me nije nasao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovaj prekršaj, veliš iz 2007 godine, a optužni je prijedlog podnesen 2008. godine, tada te kači nova zastara od 4 godine (ovisno i o količini alkohola kojeg si napuhao, odnosno ukoliko je propisana kazna veća od 2.000 kn).

 

A inače, nemaš brige, naći će te policija, uskoro, pa će rješiti sve tvoje dvojbe oko i zastara i vozačke i svega ostalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lav je napisao:

Ne "kači" Vas novi nego ste po starom,a to što Vas policija traži,hm to će biti zbog ovog kasnijeg pretpostavljam.

 

 

Zapravo, kolege, ovo pitanje nije baš tako jasno kako to vi obrazlažete. Naime, već desetljećima postoji prijepir da li je zastara procesnopravni ili materijalnopravni institut. Obzirom da prijelazne i završne odredbe novog Prekršajnog zakona predviđaju da će se za stare prekršaje primjenjuje staro procesno pravo, ali novo materijalno pravo, vrlo je nejasno da li se na stare prekršaje primjenjuju stari ili novi zastarni rokovi (obzirom da još uvijek nije razjašnjeno da li zastara spada u materijalno ili procesno pravo)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm... I jos par, naravno, teoretskih pitanja....

 

Ako me policija trazi da mi urci presudu, gdje me sve traze? Samo na radnom mjestu i mjestu prebivalista ili me mogu "uzeti" gdje god me nadu?

Kad me privedu, idem li odmah u zatvor ili ne (posto se prica da se mora cekati na red za zatvor)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DJArgon je napisao:

 

 

Samo da dodam nisam se nikad odazvao sudu i donjeli su vec dvije presude koje mi zele uruciti ali mi nisu urucili posto ih nisam htio uzeti od postara. I policajac me trazio kuci ali me nije nasao.

 

 

 

predpostavljam da ukoliko vas legitimiraju,vjerojatno cete zavrsiti u pol. postaji ili cak u pritvoru jer izbjegavate urucenje presude koja ce vam onda u pritvoru/pol. postajii biti urucena,nakon toga sve ide kao i obicno,tj natezanje ako bas hocete u zatvor jer tamo zbilja nema mjesta(tocno je da vise od 4000 ljudi "ceka" na zatvor)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija