Jump to content

Savjet, prometni prekršaj?


LotDog

Preporučene objave

Situacija je sljedeća;

 

Vozio sam auto starom cestom prema ZG, i iza zavoja negdje usred ničega, zahaltalo me, s time da su stajali neposredno nakon zavoja. Na laseru je pisalo 91kmh, a udaljenost više od 221 metara iako je vidljivost u smjeru iz kojeg sam ja došao, možda nekih 50ak metara... dok je na drugoj strani vidljivost nekih 300 metara. U tom trenutku, na drugoj strani je bio vozač manjeg kombija, koji je meni na očigled dao mito policajcu.

Od mene nisu izričito tražili mito, već su mi rekli kolika mi je kazna nakon čega je uslijedila tišina i njihovo pitanje, i što sad. Na moje da nemam ni kune kod sebe, rekli su... 'aha.. tako znači' i napisali mi kaznu.

Još ću samo napomenuti da su u trenutku pisanja kazne što je radio stariji policajac, mlađi snimao promet, te je snimio opel astru h koja je prolazila sa 143kmh i pokušao je zaustaviti, no ova je samoprodužila.. a on se okrenuo kao da se ništa nije dogodilo.

 

Mene zanima sljedeće. Ja sam 100% siguran da nisam vozio 91kmh nego nekih 75-80 , s time da je tamo, navodno, ograničenje 70, mada je van naselja ( a lik zaokružio naseljeno mjesto, mada od naselja nema ni n). Kazna 500kn, bez bodova.

 

Sad me zanima koji je najbezbolniji način da riješim ovu situaciju. Naime, prekršajni nalog i zapisnik o brzini sam potpisao, tj. potpisao sam njihov primitak. Dali mi i uplatnicu na 500kn.

 

Pitanje je , da li da idem u žalbeni postupak, imam li uopće šanse obzirom da će ovi garant gurat svoju priču da si zaštite guzice, a moja riječ protiv policajca je nula bodova. Uz to, ako bi išao na sud , mora bi dolje u dalmatinsko zaleđe, bogu iza nogu, a ja u zg. Uz to, upozoren sam da sam bio u carinskom prekršaju (?!) jer sam vozio slovenski auto, rent a car vozilo iz svjetskog rent a car poduzeća Sixt? Šta ja ne smijem vani rentati auto i dći u hrvatsku s njim?

 

Sve u svemu, da li mi je jednostavnije onda mjenjati za dobrotvorni rad, tako bi najradije... Kako to izvedem, molbom, ili jednostavno ne platim kaznu pa pošalju upit kako želim to riješiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

 

Zaustavio me policajac zbog prebrze vožnje u Heinzelovoj u Zagrebu. Na laseru je pisalo 84, dozovoljeno 60.

Ja mu odmah kažem da to nije moja brzina te da nema vrijeme kad je ona izmjerena, da to može biti od vozila prije.

Pita me gospodin "Koliko je sad sati?" ja kažem "22:07". Uzvrati on "to je izmjereno u 22:05". "U 22:05 ja nisam izašao na glavnu cestu (Heinzelovu)". "Kako ne?" "Pa ako je sad 22:07, meni je od trenutka kad ste mi dali signal da se zaustavim trebalo najviše 15 sek. zatim dok sam izašao iz vozila 20-25, a to nije ni minuta..."

I sad on meni počne da me uslikao na tolko i tolko metara bla bla bla...

Opet ja njemu da to nije moja brzina da je to od nekog od prije. Onda mu bilo dosta i poslo me s drugim do njihova auta da mi ovaj ispiše kaznu.

 

Potpisao sam Zapisnik o izmjerenoj brzini i Prekršajni nalog uz što mi je uručena i uplatnica na 500kn.

 

Sad me zanima mogu li pisati žalbu i šta pišem u njoj?

Platim kaznu, ne?

 

Bilo kakav savjet je dobrodošao :)

 

 

P.S. prvi prekršaj u životu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bubac je napisao:

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

 

Zaustavio me policajac zbog prebrze vožnje u Heinzelovoj u Zagrebu. Na laseru je pisalo 84, dozovoljeno 60.

Ja mu odmah kažem da to nije moja brzina te da nema vrijeme kad je ona izmjerena, da to može biti od vozila prije.

Pita me gospodin "Koliko je sad sati?" ja kažem "22:07". Uzvrati on "to je izmjereno u 22:05". "U 22:05 ja nisam izašao na glavnu cestu (Heinzelovu)". "Kako ne?" "Pa ako je sad 22:07, meni je od trenutka kad ste mi dali signal da se zaustavim trebalo najviše 15 sek. zatim dok sam izašao iz vozila 20-25, a to nije ni minuta..."

I sad on meni počne da me uslikao na tolko i tolko metara bla bla bla...

Opet ja njemu da to nije moja brzina da je to od nekog od prije. Onda mu bilo dosta i poslo me s drugim do njihova auta da mi ovaj ispiše kaznu.

 

Potpisao sam Zapisnik o izmjerenoj brzini i Prekršajni nalog uz što mi je uručena i uplatnica na 500kn.

 

Sad me zanima mogu li pisati žalbu i šta pišem u njoj?

Platim kaznu, ne?

 

Bilo kakav savjet je dobrodošao :)

 

 

P.S. prvi prekršaj u životu

 

Vama isti odgovor kao gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lav je napisao:

 

Vama isti odgovor kao gore.

Ovo što ste gore napisali:

Lav je napisao:

Čekajte da postane pravomoćno i ne pišite žalbu.Nikakva molba,Sud će Vas pozvati da se izjasnite za Rad za opće dobro.Što će te vi naravno i reći

Znaći nakon što prođe rok za plaćanje kazne koju ne platim, pismeno mi na kućnu adresu dolazi taj poziv... U kojem roku se moram odazvati na njega, mislim bit će navaden datum ili kako?

Pitam da znam kako planirati godišnji :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bubac je napisao:

Lav je napisao:

 

Vama isti odgovor kao gore.

Ovo što ste gore napisali:

Lav je napisao:

Čekajte da postane pravomoćno i ne pišite žalbu.Nikakva molba,Sud će Vas pozvati da se izjasnite za Rad za opće dobro.Što će te vi naravno i reći

Znaći nakon što prođe rok za plaćanje kazne koju ne platim, pismeno mi na kućnu adresu dolazi taj poziv... U kojem roku se moram odazvati na njega, mislim bit će navaden datum ili kako?

Pitam da znam kako planirati godišnji :zbunj:

 

Upravo tako kako ste rekli. Ne postoji rok kada ćete se odazvati. To je poziv na sud i tako će Vam se i dostaviti.Toga dana kada dobijete poziv pisati će Vam i kada da dođete na sud (datum/soba). A što se godišnjeg tiče e tu nisam vidovit :-D ,ali mislim da nećete morati prekidati godišnji. Istina je da su se sudovi "ubrzali",ali pretpostavite(ne držite me za riječ) da će Vas pozvati u roku od narednih 2 mjeseca do najviše 6 mjeseci.Sretno i ugodno ljeto! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lav je napisao:

 

Upravo tako kako ste rekli. Ne postoji rok kada ćete se odazvati. To je poziv na sud i tako će Vam se i dostaviti.Toga dana kada dobijete poziv pisati će Vam i kada da dođete na sud (datum/soba). A što se godišnjeg tiče e tu nisam vidovit :-D ,ali mislim da nećete morati prekidati godišnji. Istina je da su se sudovi "ubrzali",ali pretpostavite(ne držite me za riječ) da će Vas pozvati u roku od narednih 2 mjeseca do najviše 6 mjeseci.Sretno i ugodno ljeto! :palac:

 

Zahvaljujem na ukazanoj pomoći!

 

Isto tako želim, ugodno i ne prevruće ljeto! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bubac je napisao:

Lav je napisao:

 

Upravo tako kako ste rekli. Ne postoji rok kada ćete se odazvati. To je poziv na sud i tako će Vam se i dostaviti.Toga dana kada dobijete poziv pisati će Vam i kada da dođete na sud (datum/soba). A što se godišnjeg tiče e tu nisam vidovit :-D ,ali mislim da nećete morati prekidati godišnji. Istina je da su se sudovi "ubrzali",ali pretpostavite(ne držite me za riječ) da će Vas pozvati u roku od narednih 2 mjeseca do najviše 6 mjeseci.Sretno i ugodno ljeto! :palac:

 

Zahvaljujem na ukazanoj pomoći!

 

Isto tako želim, ugodno i ne prevruće ljeto! :namiguje:

Hvala,nadam se da sam pomogao. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me u kojim točno situacijama je moguće kažnjavanje za prometni prekršaj (točnije prijava) ?

 

Jasno, ako ste zaustavljeni u počinjenju prekršaja (npr. prebrza vožnja), ili je prekršaj utvrđen prilikom rutinske kontrole (npr. alkotest), ili ste snimljeni multanovom nema dvojbe...

 

No, zanima me sljedeće: ako ste počinili prometni prekršaj, a to je vidio npr. policajac ili patrola u službenom vozilu, ali vas nisu zaustavili... mogu li vas npr. temeljem zapisane reg oznake koju su pričitali na vašem vozilu kazniti? (*ali bez toga da su vas zaustavili ili da postoji dokaz o vašem počinjenom prekršaju - recimo fotografija...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema novom Prekršajnom zakonu neopsredno opažanje ovlaštene osobe (policajca) se smatra dokazom, te na osnovu istoga ov.osoba, koja je i ovlašteni tužitelj po istom zakonu) može napisati prek.prijavu ili obavezni prekršajni nalog, koji je de facto prvostupanjska presuda koju je napisao policajac.

 

Policija sudi u policijskoj državi. To je valjada veliki Ivo i htio, jaku i čvrstu državu, a takve nema bez jake represije - ili velke love. Mi love nemamo, pa moramo imati jaku policiju.

 

Napisao Ustavnu tužbu, nadam se da će biti usvojena, do tada je to tako.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija