Jump to content

OVRHA temeljem vjerodostojne isprave - PRIGOVOR


anonimno

Preporučene objave

Molim za savjet i pomoć.

Nisam platio račun jedne kartičarske kuće, pa su dali ovršni prijedlog na temelju vjerodostojne izjave. Podnio sam prigovor. Sud je temeljem prigovora donio ovakvo rješenje:

"1. Stavlja se izvan snage rješenje o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave u dijelu kojim je određena ovrha i ukidaju se provedene radnje.

2. Ovaj sud će provesti postupak po pravilima parničnog postupka, kao u povodu prigovora protiv platnog naloga.

 

Protiv rješenja o ovrsi ovršenik je uložio prigovor u smislu čl. 54 OZ-a".

 

Može li mi netko reći da li je ovakvo rješenje povoljnije ili nepovoljnije za mene kao ovršenika, te što me sada očekuje.

 

Kada nastupa zastara u ovakvom slučaju neplaćanja računa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ulozili ste prigovor i ovrha je prebacena u parnicu. samim time, nista nije rjeseno. povoljnije vam je ako ste imali opravdane argumente za prigovor, sad cete imati priliku da ih pojasnite i argumentirate ako zelite i mozete. ako niste, vec ste samo tako napisali prigovor,sto je cest slucaj, samo ste si natovarili dodatne sudske troskove koje ce odvjetnik karticarske kuce vrlo rado naplatiti od vas

 

slow

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija