Jump to content

izvanredni otkaz-kriterij


upsy

Preporučene objave

Dakle,

Nakon niza situacija zbog kojih više nisam u mogućnosti ostati na svom radnom mjestu, odlučila sam dati otkaz.

Sad me interesira da li je moguće da taj otkaz ide izvanredno iz slijedećih razloga:

izjava o dobrovoljnoj obustavi od plaće

time je sve krenulo... ja sam naravno odbila potpisati...

Nakon toga slijedi sastanak na kojem sam bila izrazito prosto i bezobrazno izvrijeđana ( među ostalim izjava da mi treba dati nogom u guzicu i nakon mene dobro dezinficirati prostor :palac: to je bila jedna od maštovitijih, a ostale su bile puno prostije...)naravno, otkaz nisam dobila, još im trebam, to je bio čisti sadistički ispad...

Imam ozbiljnih problema dalje se pojavljivati na poslu, poslodavac mi se doslovno gadi i želim se vraga :vrag: riješiti.

Naravno, voljela bih ostvariti i pravo na naknadu s burze ako je ikako moguće. Navodno da je moguće ako dam izvanredni otkaz.

Sad, mene interesira što su kriteriji za takvu vrstu otkaza, da li trebam imati svjedoke za ponašanje poslodavca (nažalost nemam ih, tj. imam, ali im noge vire iz određenog dijela tijela predsjednika uprave...)

Da li uopće moram dokazivati razloge izvanrednog otkaza i tko o rezultatu odlučuje?

Molim za bilo kakav savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate imati OPRAVDANI razlog zbog kojeg tvoj nastavak radnog odnosa kod tog poslodavca više nije moguć. Izvanredni otkaz MORAŠ obrazložiti. Najbolje što detaljnije.

I možeš ga dati samo U ROKU OD 15 DANA od dana kada je poslodavac OSOBITO TEŠKO povrijedio tvoje pravo iz radnog odnosa, ili od dana SAZNANJA za tu povredu. Može se raditi i o istovrsnim kontinuiranim povredama (primjerice neisplata plaće). U Vašem slučaju moglo bi proći i kao razlog izv.otkaza kontinuirano uznemiravanje na radnom mjestu od strane poslodavca. Ako dođe do postupka, je li nešto opravdani razlog za izv.otkaz, ocjenjuje sud.

 

Na naknadu sa burze imate pravo ako ste bili u radnom odnosu najmanje zadnjih 9 mj. i ako Vi date izvanredni otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija