Jump to content

posjedovanje droge


marko111

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam pitanje o konkretnom slucaju, pa Vas molim ako mi možete pomoci da me uputite kakve su uobičajene presude u sličnim slučajevima nakon stupanja izmjena i dopuna KZ na snagu.

 

Dakle, zatečen sam na parkiralištu sa otprilike 0,5 g marihuane u džepu i odbačenim "jointom"(max. 1 g) sa strane (cca 2 m). Kako sam rekao policiji u PP droga je kupljena neposredno prije uhićenja od nepoznate osobe. U trenutku uhićenja nalazio sam se u društvu desetak poznanika koji su redom legitimirani. U PP nisam potpisao izještaj o oduzimanju predmeta tvrdeći da "joint" nije nađen kod mene, kako je bilo navedeno u izvještaju, nego u neposrednoj blizini.

 

Imam 25 god., zaposlen s primanjima od oko 5000 kn mjesečno, i živim s roditeljima od kojih je jedan nezaposlen. Nikad nisam kažnjaven, niti prijavljivan.

Interesira me kolika i koja bi mogla biti kazna, te da li je potrebno angažirati odvjetnika?

 

Hvala na odgovoru i oprostite ako ponavljam temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prekršajnm postupku ćeš sigurno biti kažnjen s kojom tisućom kuna.

 

Kazneni postupak, ukoliko se prijava ne dobaci zbog vrlo male količine, dobit ćeš opomenu ili uvjetnu (novčanu ili zatvorsku).

 

Odvjetnik se plaća. Može pomoći i odnemoći. Tu pravila nema.

 

Bitno je da si svjestan da te prekršajni neće mimoići i ne računaj na zastaru jer po novom zakonu od 01.01.2008. zastara je postala znanstvena fantastika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija