Jump to content

Prijepis zemljišta nakon ostavinske rasprave


Barca

Preporučene objave

Moj otac je prije tridesetak godina kupio zemljište. S obzirom da je umro bez oporuke, nakon ostavinske rasprave zemljište je podijeljeno na nas nekoliko.

 

Međutim, provjerila sam na internetu i zemljište je u gruntovnici i dalje zapisano na prethodnog vlasnika.

Mene zanima što je sad sve potrebno napraviti da bi se to zemljište prepisalo na nas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska rasprava je napravljena prije više od deset godina. Majka nikad nije prepisala zemlju na nas.

Sad sam ja to odlučila srediti, ali sam se neugodno iznenadila da u gruntovnici (na internetu) pise da je vlasnik onaj od koga je zemlja kupljena, a ne moj otac.

Mi imamo kupoprodajni ugovor, potvrdu da je plaćen porez i majka je bila uvjerena da je otac zemlju prepisao na sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, nije problem sto on nije u gruntovnici zemlju prepisao na sebe kad ju je kupio i sto je zemlja jos na ime osobe od koje je zemlju kupio?

 

I da li trebaju ici svi nasljednici?

Tj, ako ja odem u gruntovnicu, da li sa sobom moram imatipunomoci od ostalih nasljednika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija