Jump to content

Oduzeta vozacka - sto mi je ciniti?


Turin

Preporučene objave

Dakle, prije jedno mjesec dana mi je policija oduzela vozacku zbog alkohola i zadrzala je 8 dana. Nakon toga sam isao po nju, sudac mi je vratio nakon sto sam sve priznao, te mi je nakon tjedan dana od suda dosla presuda o oduzimanju na 3 mjeseca + 2000 kuna i 3 kaznena boda. Trebam li ja sam odnijeti vozacku na policiju da mi je oduzmu ili ce doci nekakav poseban poziv za to? Radije bih je odnio odmah da se to sto prije zavrsi ako je moguce. Inace pisao sam zalbu visokom prekrsajnom sudu glede visine novcane kazne. Hocu li zbog toga morati cekati nihov odgovor prije nego odnesem vozacku ili to mogu odmah napraviti? (i gdje se vozacka odnese ako se odnese, na policijsku upravu ili u prometnu policiju?)

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Turin je napisao:

Dakle, prije jedno mjesec dana mi je policija oduzela vozacku zbog alkohola i zadrzala je 8 dana. Nakon toga sam isao po nju, sudac mi je vratio nakon sto sam sve priznao, te mi je nakon tjedan dana od suda dosla presuda o oduzimanju na 3 mjeseca + 2000 kuna i 3 kaznena boda. Trebam li ja sam odnijeti vozacku na policiju da mi je oduzmu ili ce doci nekakav poseban poziv za to? Radije bih je odnio odmah da se to sto prije zavrsi ako je moguce. Inace pisao sam zalbu visokom prekrsajnom sudu glede visine novcane kazne. Hocu li zbog toga morati cekati nihov odgovor prije nego odnesem vozacku ili to mogu odmah napraviti? (i gdje se vozacka odnese ako se odnese, na policijsku upravu ili u prometnu policiju?)

Hvala na odgovorima

 

ako ste izjavili žalbu na rješenje suda, onda ne možete niti nositi vozačku na policiju, jer rješenje suda nije niti pravomoćno niti izvršno, a to znači da dok se ne vrati sa vps, vozačka ostaje netaknuta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno sigurno je da se ne moraš ništa brinuti jer će te pozvati ili obvijestiti o stupanju zaštitne mjere zabrane upravljanja određenom kategorijom na snagu. Kada te pozovu uredno se javi i izvrši svoju obavezu jer neodazivanje te neće spasiti te mjere obzirom da novi zakon predviđa da je dovoljno upisati te samo u evidenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija