Jump to content

Ugovor-Otkaz


lgmonit

Preporučene objave

Zaposlen sam, a poslodavac mi nudi novi " Ugovor o radu" u kojemu stoji članak:!" Ovaj ugovor ima karakter ponude, ukoliko ga radnik ne prihvati u roku xxx, prestaje mu radni odnos 30 dana od dana dostave ponude poslodavca.!"

 

Ja ne želim prihvatiti novi ugovor! Dali mogu takav ponuđeni i potpisani ugovor od poslodavca smatrati otkazom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, poslodavac vam ne smije otkazati odbijete li prihvatiti novu ponudu ugovora, odnosno odlučite li ne potpisati novi ugovor. U tom slučaju Vaš postojeći ugovor i dalje ostaje na snazi sa svim pravima i obvezama. No, ako Vam poslodavac otkaže sadašnji ugovor o radu a ponudi Vam novi, a Vi novu ponudu ne prihvatite, nije Vas dužan zadržati na radu.

No, treba reći da on svakako mora imati opravdan razlog za otkaz i to bi morao dokazati u sudskom postupku pokrene li radnik parnicu za utvrđenje otkaza nedopuštenim.

Dogodi li Vam se to da Vam otkaže postojeći i ponudi novi, Vi svakako prihvatite (jer ćete u suprotnom ostati bez posla) a u sudskom postupku (iako ste zaposleni na ovom drugom poslu, kojeg ste prihvatili jer ste morali) možete dokazivati da Vam je otkaz na prethodnom poslu dan nezakonito i tražiti vraćanje na prethodni posao ili raspoređivanje na druge odgovarajuće poslove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija