Jump to content

Dug za parking


Yog

Preporučene objave

Prije par dana dobio sam upozorenje pred ovrhu za plaćanje duga za parking od "Obale i Lučice" Zadar, prema kojem sam dužan platiti 105,00 kn.

 

Prema njihovom izvodu iz poslovnih knjiga "kazna" je dospjela 13.09.2003.g. Dobio sam uplatnicu na kojoj piše "Dug za parking."

 

Može li se na ovu situaciju primijeniti Zakon o prekršajima (zastarni rok bio 2 g., sada je 4 g.) prema kojem je nastupila zastara?

Mogu li oni provesti ovrhu kao da se radi o redovnom računu za koji je zastarni rok 5.g?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Yog je napisao:

Prije par dana dobio sam upozorenje pred ovrhu za plaćanje duga za parking od "Obale i Lučice" Zadar, prema kojem sam dužan platiti 105,00 kn.

 

Prema njihovom izvodu iz poslovnih knjiga "kazna" je dospjela 13.09.2003.g. Dobio sam uplatnicu na kojoj piše "Dug za parking."

 

Može li se na ovu situaciju primijeniti Zakon o prekršajima (zastarni rok bio 2 g., sada je 4 g.) prema kojem je nastupila zastara?

Mogu li oni provesti ovrhu kao da se radi o redovnom računu za koji je zastarni rok 5.g?

 

Unaprijed hvala.

 

 

mislim da se tu uopce ne radi o prekrsaju nego o povredi ugorvornih obaveza,nesto kao i u slucaju zagreb parkinga u zagrebu ili rijeka prometa u rijeci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija