Jump to content

potvrda o nekaznjavanju-u svrhu stjecanja drzavljanstva u drugoj drzavi


vesnina

Preporučene objave

potvrda o nekaznjavanju............

 

Zivim u Italiji i trebam tu potvrdu priloziti sa zahtjevom za stjecanje talijanskog drzavljanstva.Gdje trebam podnijeti zahtjev za to?procedura?troskovi?koliko se ceka...koliko sam shvatila postoje povrde o nekaznjavanju za razlicite svrhe!

moze li netko drugi podnijeti zahtjev u moje ime?

 

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev predaješ na Općinski sud svoga mjesta prebivališta.

 

Dođeš tamo i kažeš:

 

Ja sam Fata Fatić, molim vas potvrdu o nekažnjavanju. Treba mi radi stjecanja bosanskog državljanstva (prešutiš da se udaješ za Muju).

 

Oni nazovu Županijski sud, i provjere da nisi kažnjavana a po potvrdu dolaziš u roku dan-dva-pet, ovisno o sudu.

 

potvrdu plaćaš 5 kuna.

 

Sretno, Fato, i pozdravi Muju! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legalitet je napisao:

Nakon dolaska u sud, prijavljivanja na šalteru, ispunjavanja formulara, samu potvrdu sam dobila za 10 min. Nisam ništa platila i koliko znam moraš ju osobno zatražiti.

 

to ovisi od suda do suda. recimo, sud u mom gradu, obavi to u pravilu isti dan. oni nazovu Županijski i provjere. No sud na kojem volontiram (u drugom gradu) sve to obavlja pisanim putem, pa to traje par dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sad za ozbiljno - ja sam shvatio da gospođa treba izvaditi potvrdu u Hrvatskoj, inače bi se već raspitala telefonskim putem u Italiji.

A budući je telefoniranje iz Europske u Neeuropsku uniju jako skupo, gospođa je odlučila pitati putem interneta :namiguje:

E sad, da gospođi bude jasnije, ja sam joj objasnio kako to izgleda kada Fata vadi potvrdu u Bosni :zubo:

I samo da se zna - trudio sam se biti vrlo ozbiljan :smijeh2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija