Jump to content

priznavanje struke


upitnik

Preporučene objave

Razgovarao sam s jednim kolegom koji je na pragu doktorata. On je tvrdio da netko tko je završio npr. ekonomski fakultet, a doktorirao na Pravnom fakultetu, može obavljati poslove diplomiranog pravnika. Meni to nije zvučalo niti malo logično. Međutim, moram priznati da ne znam je li to točno. Molim da mi netko odgovori je li taj moj kolega u pravu? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne.

Jer doktorat na pravu ne mogu upisati ekonomisti.

Samo diplomirani pravnici (odnosno budući magistri prava) i eventualno, uz polaganje razlikovnih ispita (i samo uz odobrenje Senata Sveučilišta, odnosno fakultetskog vijeća) - politolozi, i eventualno kriminalisti (također uz polaganje razlikovnih ispita) doktorski studij iz Kaznenog prava. Jer se radi o srodnim područjima. Nijedna druga struka ne dolazi u obzir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu upisati i Poslijediplomski specijalistički studij «Fiskalni sustav i fiskalna politika».

 

- Studij mogu upisati diplomirani pravnici i diplomirani ekonomisti koji su tijekom studija postigli najmanju prosječnu ocjenu 3,5, te koji vladaju jednim svjetskim jezikom.

 

Međutim u natječaju za posao se traži dipl. pravnik ili ekonomist a ne doktor pravnih zn.ili ekonomskih znanosti osim za docente i profesore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija