Jump to content

Osobno kopiranje CD-a - pravni okvir?


Internos

Preporučene objave

Pozdravljeni,

imam jedno pitanje vezano uz kopiranje CD-a. Naime, kupio sam CD od Tete Lize i Cinkusa jer obozavam takvu glazbu. Buduci da dosta putujem imam taj CD u auto, ali kod stalnog premjestanja sam ga vec lagano ogrebao. Znam da ga fizicki mogu kopirati, ali me zanima da li ja kao osoba prema zakonu mogu napraviti kopiju origanlnog CD-a za svoje potrebe.???

 

Razgovarao sam o tome sa kolegom glazbenjakom koji kaze da je takva mogucnost dozvoljena ukoliko se to onda komercijalno ne distribuira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sporazumom između Hrvatske gospodarske komore i Hrvatskog društva skladatelja utvrđeno je da svatko ima pravo legalno presnimiti zaštićena autorska audio i audiovizualna djela za privatno i drugo vlastito korištenje, dok je, usporedbe radi, Bundesrat, gornji dom njemačkog parlamenta, prihvatio kontroverzni zakon o autorskom pravu koji zabranjuje svako kopiranje glazbe i filmova, čak i za vlastitu upotrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proslijedio sam pitanje i nadležnima u ZAMP i evo odgovora:

 

Poštovani gospodine,

sukladno Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima u RH je uveden tzv. Sustav privatnog kopiranja koji je fizičkim osobama omogućio da nosače zvuka kopiraju isključivo u svrhu svojeg privatnog ili drugog vlastitog korištenje.

Srdačan pozdrav,

 

Marina Ferić Jančić

Odnosi s javnošću

 

Hrvatsko društvo skladatelja

Služba zaštite autorskih muzičkih prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Internos je napisao:

Proslijedio sam pitanje i nadležnima u ZAMP i evo odgovora:

 

Poštovani gospodine,

sukladno Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima u RH je uveden tzv. Sustav privatnog kopiranja koji je fizičkim osobama omogućio da nosače zvuka kopiraju isključivo u svrhu svojeg privatnog ili drugog vlastitog korištenje.

Srdačan pozdrav,

 

Marina Ferić Jančić

Odnosi s javnošću

 

Hrvatsko društvo skladatelja

Služba zaštite autorskih muzičkih prava

 

 

 

Super, jos kad bi se suci drzali zakona ove drzave.

 

Meni ni nakon skoro 3 godine jos nije rjesen slucaj gdje me Opcinski Sud osudio, doduse nepravomocno na 5 mjeseci zatvora iz razloga sto sam prema njima "kopirao cd-e" bez dozvole autora.

 

Nije vazno bilo ni sto se nitko od "ostecenih strana" nije pojavio ni na jednom od 4 rocista.

 

 

Da nije smjesno, bilo bi nevjerojatno.

 

Zupanijski Sud ni nakon 6 mjeseci nije nasao vremena odgovoriti na moju zalbu i ponistiti tu lakrdijasku presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija