Jump to content

Zakon o gradnji - limit od 5000 m2


zeko12

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ispričavam se ako pokrećem temu koja već postoji (nisam uspio pronaći nešto slično).

 

Pronašao sam građ. zemljište na rubu Zagreba (potpada pod Grad Zagreb). Pitanje je vezano pretpostavljam uz novi zakon:

 

čuo sam da, iako je zemljište građevinsko, ali je u dijelu gdje postoje neizgrađena građ. zemljišta <b>veća od 5000m2 </b>(može biti u pitanju i više manjih neizgrađenih građ. zemljišta koja zajedno premašuju tu brojku) i <b> nije donesen GUP</b>, se ne može dobiti građevinska dozvola, tj. dozvola za gradnju prije donošenja GUP-a (ne znam da li postoji više razina razrade GUP-a, pa možda to vrijedi za najnižu razinu razrade). To je prijatelj čuo negdje u katastru. Kao, grad Zagreb ima drugačija pravila, međutim morat će ih uskladiti s tim zakonom.

 

Da li netko zna nešto o tome, tj. da li je to istina? Postoje li neki pravni okviri koji dozvoljavaju da se to zaobiđe, tj. da se dobije građ. dozvola?

 

Žao bi mi bilo ne kupiti tu zemlju (jako nam se sviđa), ali ako ne možemo graditi... Tko zna kada će GUP proći tim krajem (Brezovica, Kupenički Kraljevac, Horvati itd.)

Hvala svima na informacijama...

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasada još nisam išao - kada sam čuo tu informaciju, prvo sam analizirao Zakon o gradnji, pa se javio na forum.

Možete li mi reći gdje bi trebao otići (u općinu i još negdje?) i što bi otprilike trebao pitati? Tek sam se nedavno upoznao s problematikom vezanom uz nekretnine (nakon što smo pronašli tu zemlju), tako da još hvatam potrebne informacije. Čuo sam da za područje koje nije obuhvatio GUP, vrijedi tzv. Prostorni plan uređenja.

 

Postoji i izraz neizgrađeni i izgrađeni dio građ. područja - da li samo građ. zemljišta koja su u izgrađenom dijelu građ. područja mogu dobiti građ. dozvolu?

 

Inače, taj dio potpada pod Grad Zagreb, općina Novi Zagreb - Zapad. Parcela je uz postojeće kuće s jedne strane, a s druge strane se prostire u "nedogled" (ne ona sama, već zajedno s drugim zemljištima).

 

Hvala svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija