Jump to content

Supružnici na porodiljnom


ATI

Preporučene objave

Poštovani,

suprug je na korištenju rodiljnog dopusta za treće dijete (dijete ima više od godinu dana), i dobiva naknadu od 1600,00 kn mjesečno.Ja sam trenutno na komplikacijama jer očekujemo četvrto dijete.Međutim, na HZZO su nam rekli da kada ja otvorim porodiljni (42 dana prije termina), suprugu se automatski prekida njegov , jer po zakonu, muž i žena ne mogu zajedno biti na istome.Pitanje glasi:

1)šta ako ja izjavim da četvrto dijete nije njegovo ili

2)šta ako se rastavimo?

U kojem slučaju možemo i dalje koristiti porodiljni dopust?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno što vam sve nije palo na pamet, pa zar bi stvarno fingirali rastavu braka sa četvoro djece zbog rodiljne naknade od 1.600 kn, davali lažne izjave??????

 

 

Ni u kojem slučaju ne možete zajedno koristiti rodiljni dopust, no toplo preporučam da se probate usredotočiti na neke druge načine ostvarvanja kakve takve egzistencije za dobrobit vaše djece, a ukoliko vam i dalje budu padale na pamet takve bizarne ideje, ni posjeta psihologu nije za odbaciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni rješenje pod 1/ ni pod 2/ ne bi vam pomoglo, jer:

 

a) se ocem djeteta smatra muž majke, ako je dijete rođeno u braku ili u roku 300 dana od prestanka braka.

 

b) u slučaju pod a) morali biste ići u osporavanje očinstva a ne možete osporavati mužu očinstvo bez da u istoj parnici tražite utvrđenje očinstva drugog muškarca. Koga ćete navesti? Svetog Duha?

 

c) dok provedete taj postupak, proći će vam godine.

 

d) na kraju ćete biti u velikom minusu, nikako u plusu, k tome ćete još morati platiti sudske troškove.

 

e) ono što bi Vam trebalo biti primarno Vaša su djeca.

 

f) Zaključak: Nijedna varijanta vam nije na preporuku.

 

g) Nije vam palo na pamet da se suprug vrati na rad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija